-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۴, شنبه

برقراری پل تابوت بین سوریه و لبنان

حزب الله سوریه در باتلاق نسل کشی وجنگ مذهبی در سوریه داخل شده است.


یکی از عناصر حزب الله لبنان در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه از تلفات سنگین نیروهای این حزب در درگیری های جاری در شهر القصیر سوریه خبر داد.

در چند روز گذشته اخبار مربوط به حضور نیروهای حزب الله لبنان در دمشق و القصیر و تلفات سنگین آنها در جنگ علیه مخالفان بشار اسد به شکل گسترده ای انتشار یافته است همچنین حسن نصر الله دبیر کل این حزب نسبت به حضور نیروهایش در سوریه برای دفاع از اسد، اعتراف کرده است.
در این زمینه خبرگزاری فرانسه با یکی از عناصر این حزب در دمشق که در جنگ القصیر شرکت کرده و پدر خود را از دست داده مصاحبه ای انجام داده است .
این عضو حزب الله در مصاحبه خود با خبرگزاری فرانسه، از شجاعت نیروهای ارتش آزاد سخن گفته و در باره تلفات سنگین نیروهای اسد و حزب الله لبنان در القصیر خبر داده است.
او می گوید:" روز اول به داخل القصیر پیشروی کردیم اما دیری نگذشت که نیروهای ارتش آزاد از میان کوچه ها ومخفی گاههای زیر زمینی که برای چنین روزی تدارک دیده بودند بیرون آمدند و نیروهای حزب الله را زیر آتش تک تیر اندازان خود قرار دادند.
به گفته وی :" تلفات زیادی دادیم در همان زمان بسیاری از افراد حزب الله از پشت سر به آنها حمله شد آنها (ارتش آزاد)تاکتیک های نظامی بسیار پیچیده ای داشتند."
حسن به خبرگزاری فرانسه گفته است :"ما فکر می کردیم افراد ارتش آزاد شهر را رها کردند اما آنها در واقع برای غافلگیر کردن ما دست به چنین کاری زده بودند".
وی می افزاید :" سه روز در القصیر در کنار نیروهای اسد و حزب الله جنگیدم اما پس از کشته شدن پدرم مجبور شدم به خانه برگردم تا سرپرستی دو برادر کوچک ومادرم را به عهده بگیریم".
اومی گوید:" پدرم به همراه 17 گردانی که حزب الله برای نبرد علیه مخالفان اسد فرستاده بود، در القصیر بر اثر اصابت دو گلوله به سینه اش کشته شد ".
به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، دست کم 140 تن از عناصر حزب الله لبنان در سوریه به قتل رسیدند.