-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۸, شنبه

حزب «تحریک انصاف پاکستان»: با طالبان دشمنی نداریمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در پیشاور، «پرویز ختک» از رهبران ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان و از نامزدهای اصلی پست وزارت در ایالت «خیبرپختونخواه» است اعلام کرد که دولت ایالتی آتی آماده مذاکره با گروه شبه‌نظامی «تحریک طالبان پاکستان» است و هیچ دشمنی با این گروه ندارد.
وی که در یک نشست مطبوعاتی صحبت می‌کرد، تصریح کرد که طالبان نیز پاکستانی هستند و آنان از این گروه شبه‌نظامی می‌خواهند تا وارد مذاکرات صلح شده و برای ایجاد صلح در منطقه مشارکت کنند.
ختاک همچنین از انجام اصلاحات در سیستم فعلی دولت تا 3 ماه آینده خبر داد.
حزب تحریک انصاف به رهبری «عمران خان» که توانست در انتخابات پارلمانی این کشور اکثریت آرا در ایالت خیبرپختونخواه را از آن خود کند، به‌زودی مبادرت به تشکیل دولت خود در این ایالت خواهد کرد.
این اظهارات در حالی انجام می‌شود که طالبان نیز چند روز پیش اعلام کرد که در صورت جدی بودن پیشنهاد مذاکره دولت جدید پاکستان، پیشنهاد صلح را بررسی می‌کند.