-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۱, چهارشنبه

کرزی: خسته شدم و از دنیای سیاست بازنشسته می‌شوم

اشاره: چه می شد که آقای کرزی، پنج سال پیش پیش به این نتیجۀ خجسته می رسید وامروز کشور برلبۀ یک پرتگاه مهیب قرار نمی داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فایننشال‌تایمز، «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان امروز به خبرنگاران در دهلی‌نو پایتخت هند، گفت که قصد ندارد به فعالیت سیاسی خود پس از سال 2014 ادامه داده و از دنیای سیاست بازنشسته خواهد شد.
کرزی گفت: «شرایط به من اجازه می‌دهد همچنان رئیس جمهور بمانم اما نمی‌گذارم چنین چیزی روی دهد... این موضوع نه برای من خوب است نه برای افغانستان.»
وی درباره دلایل خود در اینباره تصریح کرد: اول اینکه کاملا خسته شدم و دوم اینکه نمی‌خواهم روح دموکراسی در افغانستان را از بین ببرم.
کرزی تاکید کرد: «چرا باید میراث به جامانده خود را از بین ببرم.»
دوره دوم ریاست جمهوری کرزی در سال 2014 پایان می‌یابد در حالی که مخالفان گفتند کرزی با تغییر قانون اساسی قصد دارد همچنان در قدرت باقی بماند.
کرزی که پس از حمله آمریکا به افغانستان در سال 2001، رهبری این کشور را در دست دارد در سال 2009 برای دومین بار و برای یک دوره 5 ساله دیگر به عنوان رئیس جمهور افغانستان انتخاب شد.