-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۳, جمعه

رسوایی سپاه پاسداران درترکیه

بازداشت ده زن ایرانی که از طریق ازدواج مؤقت با مقامات ترکیه و روسپیگری اقدام به جاسوسی می کردند.

روزنامه حریت چاپ ترکیه با انتشار گزارشی از بازداشت یک گروه از زنان ایرانی وابسته به سپاه پاسداران در شهرمرزی ایقدیر به اتهام جاسوسی از مقامات نظامی،امنیتی و دولتی این کشور در پوشش روسپیگری و ازدواج های موقت با این مقامات خبر داد. حدود ۹ ماه پیش پلیس امنیت ترکیه طی گزارش های دریافتی از سوی مردم یک گروه 24 نفره را که در پوشش فروش سنگ های تزئینی به فعالیت های جاسوسی و جمع آوری اخبار و اطلاعات می پرداختند بازداشت می کند.
10 زن ایرانی از این گروه 24 نفره به ایران بازگردانده می شوند. این گزارش می افزاید سرویس اطلاعاتی ترکیه تعدادی از این زنان را که به صورت غیرقانونی مجددا وارد ترکیه می شود را تحت نظر می گیرد و روز هشتم می مجددا این افراد به اتهام جاسوسی از طریق ازدواج موقت با نظامیان،مقامات امنیتی و دولتی و جمع آوری اطلاعات محرمانه از مراکز حساس و امنیتی ترکیه بازداشت می شوند.
سازمان امنیت ترکیه اعلام کرده است که در بازجویی های صورت گرفته این زنان اعتراف کرده اند که با مدارک جعلی که سپاه پاسداران در اختیار آنها قرار داده است و با هدایت و راهنمایی آنها به صورت غیرقانونی وارد خاک این کشور شده اند و بارها نیز به صورت غیرقانونی به ایران ورود و خروج داشته اند. این زنان اعتراف کرده اند که از سوی سپاه پاسداران مامور شده بودند تا خود را به مقامات امنیتی،نظامی و دولتی ترک نزدیک کنند و از طریق ازدواج موقت با آنها اخبار و اطلاعات محرمانه‌ی مورد نیاز دستگاه امنیتی ایران را جمع آوری نمایند.
به گزارش سازمان امنیت ترکیه از منزل دو تن از این زنان که هویت آنها زهرا-ی و الوینا-آ معرفی شده است مقادیر زیادی اطلاعات محرمانه جمع اوری شده و همچنین تصاویر برهنه برخی مقامات دولتی و نظامی ترک کشف شده است. هفته گذشته نیز سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی اعلام کرد که 10 نفر را به اتهام جاسوسی برای سپاه پاسداران ایران در این کشور دستگیر نموده است. ایران نیز هفته پیش دو ایرانی را به اتهام جاسوسی و ارسال اطلاعات خیلی محرمانه به دستگاه های اطلاعاتی غرب به دار آویخت.