-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۹, پنجشنبه

حامدکرزی: از خارجی ها آرد وگندم نگیرید!

تدبیر یک رهبر یا یک سیاستگر مسئول برای «منافع ملی» همین گونه است؟ نسل جوان چه بیاموزد؟ این پناه بردن به انارشیزم است یا تقلا برای راه نجات؟ بی  خبر ترین رئیس جمهور تاریخ افغانستان.
آیا این گونه اظهارات چیزی بیشتر از کف صابون است؟ بدون متحدان جهانی و حمایت قوی بین الملل، به خود کفایی می رسیم؟ 13 میلیون بیکار در کشور پرسه می زنند. وی می گوید که آرد و گندم امدادی را نگیرید. آیا اعصاب ایشان درست کار می کند؟ رئیس جمهور باید این را افشا کند که از چه رو، امریکا تیم حاکم را بر مردم تحمیل کرد و حالا چرا درصدد نصب یک جایگزین برای آن است؟
 توجه کنید به گزارش:
منبع: خبرگزاری بخدی
حامد کرزی رییس جمهور می گوید که برخی از کشور های خارجی در پروسه صلح افغانستان مداخله می کنند و از این پروسه به منافع خودشان استفاده می کنند.
آقای کرزی گفت: "کشورهای خارجی برای منفعت و خواست هایشان چال و نیرنگ های زیاد را بلدند، من خودم آنها رادر جریان یازده سال گذشته تجربه کردم."
کرزی به کشورهای خارجی هشدار داد و گفت: "اگر با ما راه نروید و منفعت افغانستان را در نظر نگیرید ما راه دیگری را در پیش می‌گیریم و باز با شما حرف می‌زنیم و رسوا خواهید شد."
رییس جمهور اما از این کشورها نام نگرفت.
رییس جمهور این موضوع را با نمایندگان شورای همبستگی ملی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری مطرح کرد.
در این برنامه نمایندگان شوراهای همبستگی ملی از سراسر افغانستان حضور داشتند.

اخیرا مقامات حکومت افغانستان به صراحت این موضوع را مطرح کردند که گروه طالبان از سوی شماری کشورهای خارج سازماندهی می شود.
روز (شنبه 6 جواز) بسم الله محمدی وزیر دفاع کشور نیز علام کرد که شماری از شورشیان خارجی به حمایت خارجی های در جنگ علیه نظامیان افغانستان به افغانستان فرستاده شده اند.
جنگ برای خارجی ها
حامدکرزی در بخشی از صحبت های خود گفت که گروه طالبان برای منافع و خواست‌، خارجی‌ها در افغانستان می جنگنند.
رییس جمهور می گوید که طالبان بالای خارجی‌ها حمله نمی‌کنند بلکه به گفته او، آنان بالای مردم عام و بی‌گناه برای کسب منافع خارجی‌ها، حمله می‌کنند.
آقای کرزی از طالبان و گروه‌های شورشی خواست که ابزار سیاسی خارجی‌ها قرار نگیرند و به کشور بازگردند و به ساختن افغانستان سهم بگیرند.
کرزی خطاب به کشورهای که برای منفعت شان در افغانستان کار می کنند هشدار داد که آنان را به زودی برای مردم معرفی و رسوا خواهد کرد.
اخیرا، حملات طالبان در کشور افزایش یافته و این حملات باعث نگرانی ها در بین شهروندان افغانستان شده است.
برخی مقامات امنیتی می گویند که در پشت این حملات، دست پاکستان است.

حامدکرزی، رییس جمهوری افغانستان امروز گفت که همه افغان ها برای خود کفایی کشور شان تلاش کنند.
او به وزارت های زراعت و و کار و امور اجتماعی دستور داد که از گرفتن کمک‌های خارجی مانند "گندم، آرد" خود داری کنند.
رییس جمهور کرزی گفت: "ما زمین زیاد داریم، باید روی زمین و زیربناها کار شود، در آن زمان افغانستان خود کفا می شود و نیز ساخته خواهد شد".

کرزی از کمک های کشور های هالند، جاپان و سازمان ملل در جریان یازده سال گذشته قدردانی کرد اما تاکید کرد که آنان دیگر به افغانستان گندم و آرد نفرستند.
سه نامزد در انتخابات آینده
رییس جمهور کرزی گفت که انتخابات در زمان تعیین شده و مطابق قانون اساسی افغانستان برگزار خواهد شد.
کرزی می گوید که رئیس جمهور آینده افغانستان باید دل و جرات آن را داشته باشد که زیربار و فشار خارجی ها نرود، به آزادی مطبوعات احترام بگذارد، زیرا به گفته او مطبوعات به عنوان چراغ روشن برای نظارت بر اعمال دولت لازم است.
آقای کزری تاکید کرد که بهتر این است که در انتخابات آینده ریاست جمهوری سه تا چهار کاندید برای ریاست جمهوری انتخاب و یا معرفی شوند.
کرزی همچنان از مردم خواست که در انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری آینده دقت کنند و مانند کشورهای آمریکا و سایر کشورهای توسعه یافته به برنامه‌های آنان برای آینده افغانستان توجه لازم صورت بگیرد.