-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۳۱, سه‌شنبه

جهان اسلام به کدام سو روان است؟


جنگ اسلامی در تونس میان اخوانی ها و سلفی ها

"انصار الشریف" (جناح سیاسی جهادگرایان تونس) قرار است کنگره خود را روز یکشنبه در شهر "القیروان" این کشور برگزار کند. بنابه گفته اسلامگرایان بیش از 40 هزار تن در این کنگره شرکت خواهند کرد . از هم اکنون اسلامگرایان در شهرهائی که نفوذ دارند، بطرف محل برگزاری کنگره به راه افتاده اند. سخنگوی اسلامگرایان در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه اعلام کرد "ما به هیچ مجوزی برای موعظه کلام خدا در کنگره نیاز نداریم و با هرگونه دخالت پلیس برای جلوگیری از کنگره هشدار میدهیم و دولت را مسئول هر قطره خونی میدانیم که ریخته شود . روز دوشنبه نیز رهبر انصار شریف "سیف الله بن حسین" ملقب به نام "ابو عیاض" به وضوع اشاره به حزب اسلامگرای "نهضت" که دولت را رهبری می کند کرد و  گفت: اگر شما اشتباهات خود را تکرار کنید، این اشتباهات شما را بطرف جنگ سوق میدهد. حمایت امریکا، اروپا، ترکیه و قطر "دولت" را از زمانی که صدای شمشیرما به صدادر اید، درامان نمی گذارد. ما یک گام هم از سهم خود که بسختی بدست اورده ایم عقب نمی رویم "

این پیام نشان داد که سلفی ها آماده جنگ با دولت برای بدست گرفتن قدرت سیاسی هستند. رهبر حزب نهضت "راشد غنوشی" گفت: دولت تصمیم گرفته است این کنگره را که مجوز قانونی ندارد ممنوع کند. راشدغنوشی افزود ."قانون در کشور باید بدون استثنا اعمال شود و از خشونت تحت پوشش دین برای قدرت نه اسلامی است و نه قانونی ".
جنبش جهادی سلفی "انصار شریف" در فیس بوک خود، پس از انتشار خبر ممنوعیت دولتی برگزاری کنگره اعلام کرد: ما از کلیه برادران وهواداران خود دعوت می کنیم روز یکشنبه در شهر "القیروان " که در حومه تونس واقع است جمع شوند. بدنبال این فراخوان، روز گذشته نیروی پلیس با اسلامگرایان سلفی عملا مقابله را برای جلوگیری از این اجتماع آغاز کرد و بموجب گزارشی که روزنامه اومانیته منتشر ساخت، این درگیری یک کشته، 15 مجروح و 200 دستگیری از میان هواداران انصار شریف داشته است.