-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۴, سه‌شنبه

کشف محموله انفجاری در یک مسجد در هراتمقام های محلی در ولایت هرات در غرب کشور می گویند که ماموران پولیس، صدها کیلوگرام مواد انفجاری را از محراب یک مسجد بدست آوردند.

محمدانور صخره قوماندان کندک دوم قول اردوی 207 ظفر به خبرگزاری بخدی گفت: "یک محموله بزرگ مواد انفجاری شامل ماین های کنار جاده ای را در محراب یک مسجد در ولسوالی شیندند کشف و ظبط کردیم." 

ماموران امنیتی پس از دریافت گزارش های استخباراتی وارد این مسجد در قریه موسوم به گلوخان عزیز آباد از مربوط ولسوالی شیندند شدند. 
آقای صخره می گوید که حجم این مواد انفجاری به صدها کیلوگرام می رسد.
او تایید کرد که شش نفر در پیوند با نگهداری این مواد انفجاری بازداشت شدند اما در مورد هویت آنان چیزی نگفت.
این نخستین بار در غرب کشور است که مخالفان مسلح دولت محموله انفجاری را در مسجد نگهداری می کنند.
ولسوالی شیندند از ناامن ترین مناطق هرات بشمار می رود که در بخش های این ولسوالی تاهنوز گروه های مسلح و طالبان حضور فعال دارند.

پیش از این، برخی از ملاامام های مساجد به اتهام ارتباط با گروه های تندرو و شورشی بازداشت شدند.
با این حال، محمد انور صخره می گوید که طالبان برای فریب نظامیان، مواد انفجاری را در مسجد قریه گلوخان عزیزآباد ذخیره کردند.
به گفته او، طالبان قصد داشتند که از این مواد به هدف راه اندازی حملات تروریستی و دهشت افگنی استفاده کنند.
صخره گفت: "علاوه بر مواد انفجاری، 14 فيوز بكس انفجار ماين، 3 دستگاه ريموت كنترل ماين و 8 راكت انداز و 2 ماين هاوان نیز از این مسجد بدست آماده است."