-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۶, پنجشنبه

«پرویز مشرف» پاکستان را ترک می‌کندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهور، ژنرال پرویز مشرف حاکم نظامی سابق پاکستان که هم اکنون در اقامتگاه خود در این کشور در بازداشت خانگی به‌سر می‌برد به‌زودی کشورش را ترک می‌کند.
«اعجاز‌الحق» رهبر حزب «مسلم لیگ پاکستان» (شاخه ضیاء‌الحق) و نماینده مجلس ملی پاکستان با اعلام این خبر گفت که مشرف قبل از برگزاری مراسم تحلیف دولت جدید، پاکستان را ترک خواهد کرد.
پرویز مشرف رئیس‌جمهور سابق پاکستان چندی پیش، پس از چهار سال تبعید خود خواسته، برای شرکت در انتخابات سراسری پاکستان به کشورش بازگشت.
اما پس از ورود، دادگاه پاکستان وی را ممنوع‌الخروج و همه پرونده‌های قضایی وی را به‌جریان انداخت.
مشرف که به سهل‌انگاری در  ترور «بی‌نظیر بوتو» نخست‌وزیر سابق، دستگیری غیرقانونی جمعی از قضات و کشتن رهبر بلوچ‌های پاکستان در دوران حکومتش متهم است، در این مدت به قید وثیقه آزاد بود اما پس از بازگشت به پاکستان دیوانعالی این کشور با لغو قرار وثیقه، دستور بازداشت وی را صادر کرد.
مشرف همچنین با حکم دادگاه، تا آخر عمر از شرکت در انتخابات محروم شد.
وی هم اکنون در بازداشت خانگی به‌سر می‌‌برد.