-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۳۱, سه‌شنبه

خامنه ای دو رقیب خود را بیرون انداخت

هاشمی رفسنجانی و رحیم‌مشایی رد صلاحیت شدند


شورای نگهبان فهرست اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست‌جمهوری را در اختیار وزارت کشور گذاشت. جای هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی در این فهرست خالی است.

ستاد انتخابات وزارت کشور دقایقی پیش با صدور اطلاعیه‌ای اسامی تأیید صلاحیت شدگان یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.

در مجموع هشت نفر از نامزدهای مقام ریاست‌جمهوری تایید صلاحیت شده‌اند. حسن روحانی، علی‌اکبر ولایتی، محسن رضایی، محمد عارف، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، غلامعلی حداد‌عادل و محمد غرضی نامزدهایی هستند که می‌توانند در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کنند.
ساعاتی قبل اعلام شده بود که شورای نگهبان اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده را بامداد چهارشنبه (۲۲ مه، اول خرداد) تسلیم وزارت کشور می‌کند. اما شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ساعت ۹ سه‌شنبه شب اسامی نامزدها را اعلام کرد و گفت که شورای نگهبان لیست تایید شدگان را در اختیار وزارت کشور قرار داده است.