-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۸, شنبه

· خامنه اي به طور تلويحي رفسنجاني را كانديداي دشمن خواند

سازمان مجاهدين خلق ايران - دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران 
100نماينده مجلس خواستار حذف او شدند.

خامنه اي در روز 25 ارديبهشت، با يك اشاره تلويحي اما روشن به رفسنجاني او را كانديداي دشمن خواند و گفت «دشمن ... دنبال فردي است كه ايران را به وابستگي، ضعف، عقب‌ماندگي در عرصه‌هاي مختلف و قرار گرفتن در مسير سياستهاي بيگانگان بكشاند». وي ضمن تأكيد بر اهميت شوراي نگهبان از اين شورا  خواست كساني را كه «صالح» هستند  معرفي كنند و مردم به كسي كه «صالح تر» است رأي دهند. او كه با توجه به ضعفها و بحرانهاي رژيم از عواقب حذف كانديداها نيز نگران است تلاش كرد به اعضاي شوراي نگهبان منصوب خودش روحيه بدهد و گفت «اگر تصميمي كه با حجت شرعي گرفته شده غلط هم از آب درآمد چون انسان به تكليف عمل كرده سرافراز است». خامنه اي كه از همين حالا براي رأي سازيهاي نجومي برنامه ريزي مي‌كند، گفت «حضور پر شور و پر رونق در انتخابات موجب مصونيت كشور و كاهش طمع بيگانگان براي دست‌اندازي و خباثت مي‌شود». وي «بحراني جلوه دادن اوضاع كشور ... القا نااميدي درباره حل مشكلات و تاريك جلوه دادن آينده ملت» را  از روشهاي دشمنان براي  «بي‌رونق كردن» انتخابات رژيم خواند (تلويزيون شبكه خبر رژيم-25ارديبهشت).

در همين حال، آخوند محمد يزدي عضو شوراي نگهبان و عضو هيأت رئيسه مجلس خبرگان رژيم با اشاره به جنگ گرگها در درون رژيم گفت: «امروز رهبري تنها هستند و دوستان نزديكشان شمشير را از رو بستند».  وي  از آخوند جنتي، رئيس شوراي نگهبان، خواست كه رد صلاحيت برخي! كانديداها را با شجاعت اعلام كند. يزدي در بيان بريدگي بالاترين مقامهاي رژيم افزود: «برخي از مسئولان كه در سمتهاي بالا هم مسئوليت دارند در كارشان سستي مي‌بينيم در جواب اين بي‌انگيزگي مي‌گويند ... انسان دستش به كار نمي‌رود ... همين الآن ما در شوراي نگهبان مصيبت بزرگي داريم و بين خدا و دنيا گير افتاده ايم »از سوي ديگر به گزارش خبرگزاري سپاه پاسداران، 100 نماينده مجلس ارتجاع در نامه ي ي  از شوراي نگهبان خواستار رد صلاحيت رفسنجاني شدند. اين نامه كه به آخوند يزدي عضو فقهاي شوراي نگهبان تحويل داده شده «مواضع هاشمي رفسنجاني در مقابله با ولايت فقيه» توصيف شده است. در اين نامه، آمده است «نقش بعضي از كساني كه ثبت‌نام كرده‌اند و فرزندانشان در مديريت فتنه و انسجام بخشيدن به سران فتنه و هماهنگ نمودن آنها بر هيچكس پوشيده نيست». نامه با اشاره به برخي از مواضع رفسنجاني تصريح مي‌كند: «نمي‌تواند مسئوليت بزرگي چون رياست‌جمهوري كه امانت الهي و ثمره خون هزاران شهيد است، به عهده وي سپرده شود، خصوصاً با مشكلات سنگين اجرايي و كهولت سن نامبرده بيم‌آن مي‌رود كه كار از دست وي خارج و به دست كارگزاراني بيفتد كه هيچ‌گاه دل در گرو انقلاب نداشتند.... جا دارد كه شوراي نگهبان مانند گذشته راه‌ را بر منحرفين سد نمايد». 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

26ارديبهشت1392 (16مه2013)