-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ خرداد ۱, چهارشنبه

دشمن در پی سقوط دمشق قبل از انتخابات

ترکیه نیز در سقوط دمشق تلاش می کند.


سردار سرلشکر يحيي رحيم صفوي روز شنبه (7 ارديبهشت، 27 آوريل) گفت: «دشمنان خارجي مانند آمريکا و صهيونيست‌ها که دشمنان قسم خورده انقلاب هستند و برخي کشورهاي عربي و ترکيه بدنبال وارد کردن فشار به سوريه هستند تا حکومت آن را قبل از انتخابات ايران سرنگون کنند.» 

رحيم صفوي افزود، اين کشورها پول هاي زيادي را در اين مسير هزينه کرده‌ و هزاران مزدور را به سوريه اعزام کرده‌اند و با پول هاي کشورهاي عربي خصوصا قطر و عربستان بدنبال آن هستند که اردن را نيز وارد جنگ با سوريه کنند. 

کشور سوريه از ماه مارس 2011 عرصه درگيري‌هاي مرگباري است و بسياري از جمله شمار زيادي از نيروهاي امنيتي و ارتش در جريان خشونت‌هاي اين کشور جان خود را از دست داده‌اند. 

دمشق مي‌گويد، هرج و مرج جاري در سوريه از خارج طراحي و هدايت مي‌شود و گزارش‌هايي وجود دارد که نشان مي‌دهد شمار زيادي از شبه نظاميان حاضر در اين کشور از اتباع غير سوري هستند. 

همچنين چندين سازمان حقوق بشري سازمان ملل شبه نظاميان حاضر در سوريه را به ارتکاب جنايت جنگي متهم کرده‌اند. 

رحيم صفوي که دستيار و مشاور عالي حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز هست، انتخابات آتي رياست جمهوري در ايران را به عنوان نقطه عطفي راهبردي و يک گذرگاه تاريخي براي جمهوري اسلامي و ملت ايران توصيف کرد. 

يازدهمين دور انتخابات رياست جمهوري ايران، روز جمعه، بيست و چهارم خرداد 1392 (14 ژوئن 2013) برگزار مي‌شود؛ نام‌نويسي داوطلبان رياست‌جمهوري ايران از هفده تا بيست و يک ارديبهشت (هفتم تا يازدهم مي) صورت خواهد گرفت. 

شوراي نگهبان به مدت پنج روز از بيست و دوم تا بيست و ششم ارديبهشت صلاحيت نامزدهاي داوطلب انتخابات رياست جمهوري ايران را بررسي مي‌کند.