-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۸, جمعه

125 تُن مواد انفجاری از ایران وارد هرات شد

رئیس شورای ولایتی هرات افشا می کند.


سید وحید قتالی رییس شورای ولایتی هرات می گوید، کشورهای منطقه بخصوص ایران و پاکستان حمایت خود را از شبکه های تروریستی در افغانستان افزایش داده اند.

آقای قتالی به العربیه .نت در هرات گفت، ایران و پاکستان دو کشوری هستند که یکی تروریست به افغانستان می فرستد و دیگری مواد تروریستی.

آقای قتالی افزود:"من همیشه وقتی از مداخله ایران حرف زده ام، مقام های ایران گفته اند که سند، سند، سند. اما من این بار می خواهم برای اولین بار به رسانه شما بگویم که راپوری دقیق در دست دارم که نشان می دهد، جمهوری اسلامی ایران 125تٌن مواد منفجره را از مرز گلران به ولسوالی ها و ولایت های شمالی افغانستان فرستاده است از طریق موتر سراچه انتقال داده است."

العربیه.نت تلاش کرد در این زمینه دیدگاه مسئولان کنسولگری ایران درهرات را نیز داشته باشد اما با تماس های مکرر در این زمینه موفق نشد.

براساس گفته رییس شورای ولایتی هرات، برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان نزدیک است و احتمال آن وجود دارد که ایران مداخله خود را در افغانستان افزایش دهد و وضعیت امنیتی درهرات بدتر گردد.