-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ مرداد ۳۰, چهارشنبه

۴۶ نفر و یک جرثقیل برای انتقال جوان ۶۱۰ کیلویی سعودی به بیمارستان

دست کم نگیرید! این آقا شاعر هم است.

خالد شاعری جوانی سعودی است که وزنش به ۶۱۰ کیلوگرم می رسد. او شش ماه صبر کرده تا نوبتش برای عمل جراحی کاهش وزن برسد. او از چاقی مفرط رنج می برد؛ بیماری نادری که در سعودی نمونه های زیادی از آن وجود ندارد.

دولت سعودی در مقابل وضعیت این جوان، دست بسته ننشسته، بلکه ملک عبد الله بن عبد العزیز فرمان معالجه او را در بیمارستان ملک فهد در ریاض صادر کرد. اجرای این فرمان نیازمند انتقال خالد الشاعری از منطقه محل اقامتش در جازان به ریاض بود. از این رو هواپیمایی خصوصی مجهز به همه نیازهای او در مسیر سفر فراهم شده و کادر پزشکی هم او را همراهی کرد. 

عملیات انتقال خالد به این سادگی ها نبود. انتقال او نیازمند گروه های ویژه آتش نشانی با حضور ۴۶ مامور، آمبولاتس و جرثقیلی با توانایی جابه جایی ششصد کیلو و دو لیفتراک بود. همه این تجهیزات برای انتقال خالد از منزلش به آمبولانس و پس از آن به هواپیما بود. 

دکتر عبد العزیز الحمیضی مدیرکل خدمات درمانی وزارت بهداشت سعودی و رئیس تیم ناظر بر نقل و انتقال و دکتر محمود یمانی مدیر کل امور اجرایی شهرک پزشکی ملک فهد، در استقبال از خالد در ریاض حضور داشتند. 

از سویی سازمان های دیگری که پادشاه سعودی به آن ها دستور مشارکت در عملیات نقل و انتقال بیمار را داده بود، اقدام به انجام عملیات نقل و انتقالی مجازی کرده بودند تا با آگاهی از همه احتمالات و خطرها، نقل و انتقال بیمار و رسیدن بی خطر او را به بیمارستان، تضمین کنند. 

حمل و نقل هوایی به نمایندگی از وزارت دفاع، آتش نشانی به نمایندگی از وزارت کشور، هیئت هلال احمر سعودی، شهرک پزشکی ملک فهد و اداره امور بهداشتی جازان، در عملیات نقل و انتقال خالد حضور داشتند. 

شایان ذکر است که به محض صدور فرمان، وزارت بهداشت سعودی اقدام به تشکیل تیمی پزشکی برای بازدید از بیمار در شهر جازان کرد تا طرحی برای نقل و انتقال او وضع کرده و نیازمندی های این عملیات را فراهم کند.