-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۵, سه‌شنبه

مجازات بشار اسد؛ حمله موشکی نخستین مرحله است.

 رؤسای ستاد ارتش های ۱۰ کشور در اردنتلویزیون دولتی فرانسه دوشنبه شب در گزارشی در باره تحولات سوریه گفت، حمله موشکی نخستین مرحله از اقدام نظامی غرب علیه رژیم سوریه است. حملات گسترده موشکی می توانند تاسیسات نظامی، فرودگاهها و قرارگاههای رژیم اسد را نابود سازند. در مراحل بعدی احتمالا در بخش شمالی و جنوبی سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد خواهد شد تا نیروهای مخالف رژیم بتوانند با کمک کارشناسان نظامی غرب سازماندهی شوند. هم اکنون پایگاهی در مرز اردن ایجاد شده که در آن نیروهای مخالف اسد آموزش می بینند.

 رؤسای ستاد ارتش های ۱۰ کشور در اردن

رؤسای ستاد ارتش 10 کشور در امان پايتخت اردن تشکيل جلسه دادند. اين جلسه به منظور بررسی پيامدهای حمله شيميايی هفته گذشته بشار اسد به حومه دمشق برگزار شد.
کشورهای آمریکا، انگلستان، اردن، فرانسه، آلمان، ايتاليا، کانادا، ترکيه، عربستان سعودی و قطر در اين اجلاس حضور داشتند.

ناظران بین المللی می گویند، اقدام نظامی علیه رژیم اسد می تواند تعادل قوا در صحنه را تغيير دهد و شرايط را برای خاتمه دادن به حاکميت وی فراهم کند.