-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۲, شنبه

نیروی دریایی امریکا؛ منتظر فرمان حمله بر سوریه

جنگ ایران وروسیه برضد امریکا درخاک سوریه خطرناکتر می شود.


چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا روز جمعه از پنتاگون خواست که نیروهای خود را در دریای مدیترانه برای حمله احتمالی به رژیم اسد تقویت کرده و در نزدیکی سوریه موضع گیرند.

اوباما درهمین مورد گفته است، آمریکا باید قبل از هرگونه دخالت نظامی در سوریه تمام جوانب عمل خود را سنجیده و با احتیاط عمل کند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، چاک هیگل که ازهواپیمای خود در راه سفر به سوی مالزی با خبرنگاران صحبت می کرد گفت:" فرماندهان ارتش آمریکا گزینه های مختلفی را برای رئیس جمهور آمریکا در صورت تصمیم حمله علیه نیروهای اسد، آماده کرده اند".

وی افزود:" این آمادگی شامل قرار گرفتن نیروها در مواضع مشخص، قرار گرفتن امکانات هم در مواضع مشخص می باشد که در صورت تصمیم رئیس جمهور و صدور فرمان حمله به مواضع رژیم اسد همه گزینه ها در جای خود قرار داشته باشند".

اما وی از بیان جزییات که این نیروها در کجا موضع گرفته اند خودداری کرد.

پیش از اظهارات چاک هیگل مقامات نظامی آمریکا اعلام کرده بودند که آمریکا حضور نیروهای خود در منطقه مدیترانه را با نگهداشتن ناوشکن یو. اس. اس. ماهان به همراه سه ناو شکن یو. اس. اس. گراولی، یو . اس. اس.باری و یو. اس. اس رامیگ که پیش از این در منطقه حضور دارند، تقویت می کند.

 پیش از این قرار بود ناوشکن  یو.اس. اس. ماهان، به پایگاه خود در نورفولک ،ایالت ویرجینیا برگردد، اما پس از آخرین تحول که در روز چهارشنبه گذشته با حمله سلاح شیمیایی به مناطقی درنزدیکی دمشق صورت گرفت، ناوگان ششم آمریکا که مسئولیت ناحیه دریای مدیترانه را به عهده دارد تصمیم گرفت که ناوشکن مذکور را در منطقه نگهدارد. این کشتی ها حامل موشک های دریا به زمین "توما هاوک" هستند.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد هنوز تصمیمی مبنی بر حمله نظامی علیه نیروهای رژیم اسد گرفته نشده است.

اوباما در یک مصاحبه با CNN روز جمعه گفت:" اتهاماتی که مخالفان رژیم سوریه مبنی بر بمباران شیمیایی مناطقی در دمشق توسط نیروهای اسد متوجه این رژیم کردند خیلی جدی تر از اتهامات قبلی است".

وی افزود:" آنچه که ما شاهد بودیم حادثه ای بزرگ و نگران کننده است".

در تحولی دیگر، رویترز به نقل از سازمان های اطلاعاتی غرب گزارش داد که بر اساس برآوردهای اولیه این سازمان ها، رژیم سوریه عامل این حمله شیمیایی به ناحیه غوطه دمشق بود که طبق شواهد صدها در آن تن جان باختند.