-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۲, شنبه

شوخی های القاعده

اشاره» بازی با برگۀ القاعده دیگر بُرد چندانی نخواهد داشت. اکنون حزب الله لبنان وسپاه قدس ایران صد پدر القاعده است.


"عبدر ربه منصور هادی" رئیس جمهور یمن اعلام کرد ناصر الوحیشی رهبر گروه القاعده در این کشور در مکالمه تلفنی خود با ایمن الظواهری گفته است "خبری را خواهید شنید که چهره تاریخ را تغییر خواهد داد". 

به گزارش العربیه این عبارت ناصر الوحیشی باعث بسته شدن سفارت های آمریکا و برخی از کشورهای غربی در منطقه خاومیانه و شمال آفریقا شد. 

هادی اظهار داشت که تحولات پس از این مکالمه ثابت کرد که گروه القاعده دو خودروی بمب گذاری شده را برای منفجر کردن بندر "الضبا" در حضر موت یمن آماده کرده بودند.

به گفته وی این دو خودرو بمب گذاری شده توسط هوپیماهای بدون سرنشین کشف شد و به این ترتیب تلاش گروه القاعده در یمن برای انجام این عملیات با شکست روبر شد. 

در پی این گزارش ایالات متحده آمریکا در چهارم اگوست ، 19 سفارت و کنسولگری خود در کشورهای اسلامی از جمله یمن را برای سه روز بست. 

رئیس جمهور یمن تاکید کرد که نیروهای امنیتی کشورش همه اعضای گروه القاعده که در فراهم کردن امکانات بمب گذاری دو خودرو دست داشته اند ، دستگیر کرده اند. 

هادی به مقامات آمریکایی گفته است که وی انتظار ندارد گروه القاعده علیه منافع آمریکا در خارج از یمن حمله ای را ترتیب دهند و اقدامات امنیتی انجام شده از سوی این کشور "اغراق آمیز" است.