-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۴, دوشنبه

فشار ایران بردولت کابل آغاز شد


درصورت امضای توافق نامه امنیتی، امریکایی حق خود می دانند که ناخون های تیز ایران را درافغانستان بچینند!

حکومت پلیسی ایران همزمان با نزدیک تر شدن زمان امضای «توافقنامۀ امنیتی» بین امریکا وافغانستان فشار بر حکومت کابل را آغاز کرد.
مقامات تهران اعلام کردند که مهاجران افغان فاقد اسناد قانونی اقامت در آن کشور را بیرون می‌کند و در صورتی‌که مهاجران از این تصمیم دولت ایران سرپیچی کنند، علاوه بر بازداشت، از بابت هر روز اقامت در ایران، مبلغ سی هزار تومان جریمه خواهند شد. دولت ایران تا پانزدهم سنبله به مهاجران فاقد اسناد قانونی مهلت داده تا ایران را ترک کنند.
به‌دنبال اعلام این خبر، نصیراحمد نور، سفیر افغانستان در تهران، از مقام‌های ایرانی خواسته است تا مدت حضور مهاجرین را تمدید کنند، اما مقام‌های ایرانی تاکنون به این درخواست پاسخ نداده‌اند.

پیش ازین نیز حاکمیتی که پیسوند جمهوری و پسوند «اسلامی!!» به خود دارد بارها از حضور مهاجران مجبور و ستم دیدۀ افغانستان درشهرهای مختلف آن کشور به هدف زهرچشم گرفتن و فشار سیاسی استفاده کرده است. نگرانی ومخالفت ایران با امضای توافقنامه امنیتی میان مریکا و افغانستان موضوعی است که ایران غیر ازین نوع فشار ها، دست به اقدامات دیگری هم خواهد زد.