-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۷, پنجشنبه

دستور پوتین: آماده باش ارتش روسیه

اعلام حالت فوق العاده در عراق- آماده باش ارتش اسرائیل- تخلیۀ نهاد های دولتی درسوریه- رژۀ ارتش ترکیه به سوی سوریهجام جم آنلاین: منابع غیر رسمی از واکنش غیر قابل تصور پوتین در برابر حمله احتمالی آمریکا به سوریه خبر داده‌اند.
بر اساس اظهارات این منابع پوتین دستور آماده باش کامل به واحدهای موشکی، هوایی و دریایی ارتش روسیه را صادر کرده‌ است.
این منابع گفتند: اختلافات روسیه با غرب در خصوص موضوع سلاح های شیمیایی در سوریه به شکلی بی سابقه بالاگرفته به گونه ای که مسکو به مقامات واشنگتن درباره عواقب بسیار خطرناک دخالت نظامی در سوریه هشدار داده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته است اجازه اصابت یک موشک را هم به خاک سوریه نخواهد داد.
رسانه های آمریکایی و غربی که از چند ماه پیش تبلیغات گسترده خود را علیه سوریه آغاز کرده بودند اکنون برنامه خود را بر روی اقناع افکار عمومی جهان قرار داده اند تا دنیا را برای حمله به سوریه با خود همراه سازند.

اعلام حالت فوق العاده در عراق

صدا و سیمای رژیم: نخست وزیر عراق از اعلام حالت فوق العاده سیاسی، امنیتی و هشدار شدید در این کشور خبر داد.
نوری مالکی چهارشنبه شب در نطق تلویزیونی با اشاره به اظهارات خطرناک برخی کشورها در خصوص احتمال حمله نظامی به سوریه، در استان های عراق حالت فوق العاده سیاسی، امنیتی و هشدار شدید اعلام کرد.
مالکی با تاکید بر اینکه عراق همچنان مخالف استفاده از زور برای حل مشکلات داخلی سوریه است گفت: جنگ احتمالی علیه سوریه پیامدهای خطرناکی برای سوری ها، منطقه و جهان خواهد داشت.
وی افزود: تنش در سوریه بیشترین تاثیر را بر عراق خواهد گذاشت و ممکن است برای کل منطقه وضع خطرناکی ایجاد کند.

ارتش اسرائیل به حالت آماده باش در آمد

ارتش اسرائیل در پی افزایش تهدیدات غرب مبنی بر حمله به سوریه واحدهای نظامی خود در شمال این کشور را به حال آماده باش درآورد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان؛ در پی افزایش تهدیدات غرب نسبت به سوریه، فرماندهان ارتش اسرائیل دقایقی قبل به تمام واحدهای نظامی خود که در شمال این کشور مستقر هستند دستور آماده باش دادند.
ارتش اسرائیل همچنین به واحدهای ذخیره دستور داد فورا خود را به پادگان های نظامی معرفی کنند.

تخلیه نهادهای دولتی در دمشق

خبرگزاری رویترز مدعی شد دولت سوریه با قوت یافتن احتمال آغاز حمله به این کشور در حال تخلیه نهادهای دولتی در شهر دمشق است.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز؛ دولت سوریه با قوت یافتن احتمال آغاز حمله برضد این کشور درحال تخلیه نهادهای دولتی است.
گفتنی است شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه به منظور صادر کردن قطعنامه ای برضد سوریه جلسه ای امنیتی پشت درهای بسته برگرار کرد.

احتمال مداخله زمينی ارتش ترکيه در سوريه

شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی گزارش داد: احتمال مداخله زمینی ترکیه در سوریه وجود دارد.
خبرنگار این شبکه در اردن درباره موضع دولت این کشور در خصوص حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت: برخی از منابع عالی رتبه نظامی اردن اعلام کردند حمله به سوریه به صورت محدود و علیه برخی از پایگاه ها و فرودگاه های نظامی در لاذقیه، طرطوس و قاسیون و شرق شهر حلب خواهد بود.
این منابع حمله زمینی آمریکا در اراضی سوریه را بعید دانستند ولی دخالت زمینی ترکیه در اراضی سوریه را برای ایجاد منطقه حائل در شمال این کشور بعید ندانستند.