-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ شهریور ۴, دوشنبه

بشاراسد: امریکا درحمله به سوریه شکست می خورد.

این جا ویتنام دوم است.


 بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفت و گو با رونامه روسی "ایزوستیا" با رد اتهام بکار گیری سلاح شیمیایی از سوی نیروهای وی علیه مخالفان ، به آمریکا هشدار در صورت حمله نظامی به سوریه با شکست روبر خواهد شد. 

بشار اسد با اشاره به تهدیدهای اخیر آمریکا درباره احتمال دخالت نظامی در سوریه اظهار داشت :" اگر آمریکا به سوریه حمله کند همان طور که از جنگ ویتنام به بعد در همه جنگ هایش شکست خورد، این بار هم با شکست روبرو خواهد شد."

وی افزود :" اگر کسی رویای تبدیل شدن سوریه به یک کشور دست نشانده برای غرب را در سر داشته باشد ، باید بگویم که چنین رویایی تحققق نخواهد یافت."

روز چهارشنبه گذشته بر اثر بکارگیری سلاح شیمیایی در منطقه الغوطه الشرقیه در دمشق هزاران نفر از مردم این منطقه کشته یا زخمی شدند.

دو طرف درگیر در سوریه همدیگر را به بکارگیری این سلاح متهم می کنند اما منابع غربی تاکید می کنند که همه شواهد نشان می دهد که رژیم دمشق سلاح شیمییایی در علیه مخالفان بکار برده است. 

در پی این حادثه کشورهای غربی از جمله آمریکا ، فرانسه و بریتانیا آمادگی خود را برای حمله نظامی علیه مواضعی در سوریه اعلام کردند. 

رژیم سوریه در پی درخواست کشورهای جهان ، روز گذشته اجازه داد بازرسان سازمان ملل از امروز دوشنبه منطقه " الغوطه"را مورد بازرسی قرار دهند. اما ویلیام هیگ وزیر خارجه بریتانیا این اقدام مقامات دمشق را به دلیل تاخیر 5 روزه مورد نکوهش قرار داد.