-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۷, پنجشنبه

قتل عام و اعدام جمعي در اشرف- شماره 99


در آستانه سيزدهمين هفته اعتصاب غذابسياري از اعتصاب كنندگان در ليبرتي در وضعيت وخيمي به سر مي‌برند.

روز، شنبه 2آذر  (23نوامبر2013) اعتصاب غذاي مجاهدان ليبرتي  وارد سيزدهمين هفته خود شد. آزادي 7گروگان اشرفي كه از روز 10شهريور (اول سپتامبر ) توسط نيروهاي تحت امر مالكي به گروگان گرفته شده اند، در صدر خواستهاي اعتصاب كنندگان در ليبرتي و ساير كشورهاي جهان قرار دارد.در روز جمعه اول آذر ماه بسياري از اعتصاب كنندگان با يك وضعيت بحراني و وخيم مواجه بودند.

-        آقاي عليرضا غفور زاده يكي از اعتصاب كنندگان دچار تشنج شديد شد و به سرعت به كلينيك عراقي كمپ ليبرتي منتقل شد. هنوز وضعيت او بي ثبات است.چند ساعت قبل از آن خانم مليكا رضايي، 23ساله، به خاطر شرايط بحراني و تنگي شديد نفس به طور فوري به بيمارستاني در بغداد منتقل شد.

-        در همين روز وضعيت خانم فهميه خادمي براي چهارمين بار در هفته گذشته بحراني شد. او چند روز پيش به كلينيك  منتقل شده بود.

-        خانم مهناز ابوذريان بر اثر ضعف و  درد شديد سينه و تنگي نفس به كلينيك منتقل شد.

-        آقاي اسكندر ارجمندي كه وزن او به شدت كاهش يافته، در شرايط وخيمي به كلينيك منتقل شد.

-        آقاي محمد علي آقايي به خاطر تاري ديد و سرگيجه زمين خورد و دنده او شكست و به كلينيك عراقي منتقل شد،

-        آقايان يداله مهديان و احسان قاسمي نيز از ميان كساني بودند كه روز گذشته وضعيتشان رو به وخامت گذاشته است.

بر اساس گزارش پزشكان در ليبرتي، طي هفته گذشته، حال بسياري از اعتصاب كنندگان رو به وخامت گذاشته و حدود 200تن تحت مراقبتهاي پزشكي قرار گرفته اند كه 70تن از آنها در شرايط حاد و بحراني قرار دارند. علاوه بر كساني كه تحت نظارت پزشكان كمپ قرار دارند، برخي از آنها در كلينيك عراقي كمپ مورد معاينه قرار گرفته و شماري از آنها به‌صورت اورژانس به بيمارستانهاي بغداد اعزام شده و پزشكان وضعيت آنها را خطرناك توصيف كرده اند.

در ميان آنها مي توان به خانمها فريده نعمتي، رعنا ميردريكوند، مليحه تديني، زهرا كاظمي، فروغ سيدي، ماهرخ غفاري، حوريه افضلي و سوسن بني هاشمي و آقايان حميد عريضي، امين عبدلي، ايرج اخلاقي، غلامرضا قادري، حيدر يوسف علي، يعقوب دادگر، مهدي سيدي، عليرضا غلامي، صالح عبدلي، احسان قاسمي، يدالله مهديان، ايمان نعمت الهي، علي ممقاني، عليرضا ارجمندي، شمس الدين لطيفيان، محمد رضا خالقي، غلامرضا قاسمي، حسن حيراني، مهدي قاسميان، عليرضا پورجعفر، ابوالفضل سعداله، اصغر محمدي و مجيد نوروزي اشاره كرد كه به خاطر از دست دادن بخش زيادي از وزن خود، دچار دردهاي شديد عضلاني، درد در ناحيه قفسه سينه، بي حالي شديد، بيهوشي موقت , پايين آمدن بيش از اندازه فشار خون و  ناراحتي هاي گوارشي مانند زخم معده و...روانه كلينيك عراقي يا بيمارستان در بغداد شدند.

عموم اعتصاب كنندگان دچار بيخوابي، سردرد، سرگيجه، بي حسي و انقباض اعضاي بدن، درد  قفسه سينه ، از دست دادن هوشياري، كاهش بينايي و شنوايي، درد عضلات و استخوانها و مفاصل، ضربان بالاي قلب، تب  وكاهش فشار خون و عدم تمركز  شده اند و زندگي بسياري از آنها در معرض خطر جدي است  و بنا به تشخيص پزشكان بسياري از آنها به زودي به نقطه بازگشت ناپذيري خواهند رسيد. اين موضوع در  مورد زنان اعتصابي نگران كننده تر است.  

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

2آذر 1392 (23 نوامبر 2013 )قتل عام و اعدام جمعي در اشرف- شماره 100

اسناد و اطلاعات جديد مبني بر حضور 7 گروگان اشرفي در عراق

بر اساس اطلاعات، گزارشها و اسناد موثق جديد از درون رژيم ايران، 7 گروگان اشرفي همچنان در عراق و زير كنترل نيروهاي ويژه مالكي به سر مي برند. آنها در منطقه سبز بغداد، در خانه هاي امني نگهداري مي شوند كه نمود بيروني آنها هيچ شباهتي به زندان ندارد و بيشتر شبيه خانه هاي مقامهاي ارشد حكومتي است. 

افراد بسيار محدودي به اين خانه ها رفت و آمد دارند و برخي از نزديكان مالكي مانند سپهبد فاروق العراجي، رئيس دفتر نظامي مالكي، فالح فياض مشاور امنيت ملي او و احمد مالكي پسر مالكي از وجود آنها مطلعند و امنيت و نگهباني اين خانه ها نيز زير كنترل پسر مالكي است. گزارشهايي كه از سوي وزارت اطلاعات براي دفتر خامنه اي ارسال شده نشان مي دهد كه شكنجه گران وزارت اطلاعات بارها در اين مدت در همين خانه هاي امن از گروگانها بازجويي كرده و نتايج آن را از طريق سفارت به تهران فرستاده اند. مشخصات برخي از محلهايي كه اين گروگانها در آن نگهداري مي‌شوند در اختيار مقامهاي ذيربط در سطح بين‌المللي قرار داده شده است. 

بر اساس همين گزارشها مالكي قبل از سفر به امريكا تصميم داشت اين گروگانها را به رژيم آخوندي تحويل دهد اما كارزار ايرانيان و هواداران مقاومت و عكس العمل شديد كنگره و سناي آمريكا در جريان سفر مالكي، او را از عواقب چنين كاري به وحشت انداخت و منتظر يك فرصت مناسب ديگر براي سر به نيست كردن يا تحويل دادن گروگانها به ايران است. 

مقاومت ايران با تأكيد مجدد بر مسئوليت دولت آمريكا و ملل متحد در قبال امنيت و سلامت گروگانها به عنوان افراد حفاظت شده تحت كنوانسيون چهارم ژنو و به عنوان پناهجويان برخوردار از حفاظتهاي بين المللي، خواستار اقدام فوري براي آزادي آنها و جلوگيري از ادامه شكنجه و استرداد يا سر به نيست كردن آنهاست. 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

4 آذر1392(25نوامبر2013)

قتل عام و اعدام جمعي در اشرف- شماره 101ايرانيان براي آزادي هفت گروگان اشرفي در مقابل كاخ سفيد اعتصاب غذا مي كنند

روز  دوشنبه 4 آذر (25نوامبر) شماري از هموطنان و اعضاي خانواده هاي شهيدان و خانواده هاي مجاهدين در ليبرتي، اعتصاب غذاي خود را در مقابل كاخ سفيد در واشينگتن آغاز كردند و خواستار اقدام فوري رئيس جمهور و وزير خارجه آمريكا براي آزادي 7 گروگان اشرف شدند.همزمان، اعتصاب غذا در ليبرتي ، ژنو، لندن، برلين، اتاوا و ملبورن وارد سيزدهمين هفته خود شده و داوطلبان جديد به آن پيوسته اند. هموطنانمان در ايتاليا و سوئد نيز از هفته گذشته در رم و استكهلم دست به اعتصاب غذا زدند. 

از سوي ديگر خانم مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت، در هشتاد و هفتمين روز اعتصاب غذا، از ياران اشرف و مجاهدان محبوس در ليبرتي در ژنو، لندن، برلين، اتاوا و ملبورن كه در منتهاي وخامت وضعيت جسمي در آستانه شهادت قرار گرفته اند ، بار ديگر درخواست كرد از اعتصاب غذا خارج شوند، به‌خصوص كه داوطلبان جديد وارد شده و جاي آنها را پر مي كنند. آنها به خاطر آزادي گروگانها و در اعتراض به اعدام جمعي مجاهدين در اشرف، به رغم درخواستها و پيامهاي اختصاصي خانم رجوي، از پايان دادن به اعتصاب و حتي پذيرش معالجات پزشكيِ معمول در اعتصاب غذا، خودداري كرده اند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

5 آذر1392  (26 نوامبر2013)