-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آبان ۲۹, چهارشنبه

غلام ایران، بردۀ امریکا نخواهند شد!

تحریکات مردم امروز با ابزارهای فرسوده و تاریخ زده

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، «سید هادی هادی»، رئیس بنیاد تبلیغی فرهنگی پیامبر اعظم با بیان این‎که مردم افغانستان هرگز تسلیم آمریکا نخواهد شد، افزود: اعضای لویه جرگه نمایندگان مردم افغانستان نیستند.
امضای پیمان امنیتی، حاکمیت و استقلال افغانستان را زیر سوال می‎برد
هادی تصریح کرد: کشور و مردم افغانستان در طول تاریخ، چندین بار مورد تجاوز خارجی‎ها مانند انگلیس و روسیه قرار گرفته است اما مردم مجاهد افغانستان در برابر آن‎ها جهاد کرده و این کشور را نجات دادند.
وی افزود: این بار تعدادی از افراد می‎خواهند استقلال و حاکمیت این کشور را با امضای این پیمان با آمریکا زیر سوال ببرند.
هادی خاطرنشان کرد که طی 12 سال گذشته، آمریکایی‎ها بدون هیچ ملاحظه‎ای با ورود به منازل مسکونی، به مردم افغانستان توهین و مراسم‏‌های عروسی افغان‎ها بمباران کردند و اکنون با اعطای مصونیت قضایی، به اعمال آمریکایی صحه گذاشته خواهد شد.  
حجت الاسلام «محسن حجت» نیز در این گردهمایی تاکید کرد که اسلام و دین به ما اجازه نمی‎دهد که سند خود سری آمریکا را بدست خود امضا کنیم.
وی گفت: قرآن عظیم الشان، در قاعده نفی سبیل خداوند اجازه نمی‏‌دهد تا کفار بر مسلمانان حاکم شود و دادن مصؤنیت قضایی به نظامیان آمریکایی خلاف قرآن و دستور خداوند است.
حجت اظهار با اشاره به اینکه با حضور آمریکایی‎ها در 10 سال گذشته، حملات انتحاری و تروریسم افزایش پیدا کرد است، تاکید کرد: آمریکایی‎ها در جهان مشغول توطئه علیه مسلمانان هستند.
این عالم دینی افغانستان، آمریکا را همدست القاعده دانست و گفت: اگر آمریکا علیه تروریسم می‎جنگد، چرا در سوریه با تروریسم همدست شده و به قتل و کشتار زنان و کودکان سوری ادامه می‎دهند.
غلامی بیگانه‌ها غیر قابل پذیرش است
«احمد شاه احمدزی»، یکی دیگر از سخنرانان رئیس جبهه وحدت ملی، بصراحت اعلام کرد که ما در گذشته علیه غلامی بیگانه جنگیده‌ایم و در آینده نیز مبارزه خواهیم کرد و هرگز غلامی بیگانه را نمی‎پذیریم.
وی تاکید کرد، با امضای پیمان امنیتی و اعطای مصؤنیت قضایی بطور عملی استقلال و حاکمیت خود را از دست خواهیم داد، افزود: امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن خلاف دستورات دین و حاکمیت ملی افغانستان است.
با آن‎که مخالفت در گوشه و کنار شهر کابل و برخی مناطق افغانستان ادامه دارد، قرار است تا چند یک روز دیگر لویه جرگه مشورتی برای ارزیابی سند امنیتی، در کابل برگزار شود.
شهر کابل اکنون به شدت امنیتی شده و دولت افغانستان برای جلوگیری از ازدحام زیاد و مشکلات امنیتی، پنج روز تعطیل عمومی در شهر کابل اعلام کرده است.