-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۳, یکشنبه

اوباما و کری: تحریمها تاثیر گذاشتند / ادامه می یابد

ازین پس جنگ قدرت به اشکال دهشت ناکی درداخل رژیم ایران آغاز می شود.


باراک اوباما رییس جمهور آمریکا پس از امضای توافقنامه ژنو گفت: ما تلاش کردیم در این توافقنامه جلوی مسیر رژیم تهران برای دستیابی به سلاح هسته ای را بگیریم و با این توافق در ماههای آینده، برنامه هسته ای آنها پیشرفت نخواهد کرد. در واقع تحریم ها تاثیر گذاشتند.
جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز بامداد یکشنبه پس از امضای توافقنامه ژنو در یک کنفرانس خبری از جمله گفت:
هدف مذاکرات مشخص بود: رژیم تهران باید ثابت می کرد ماهیت برنامه اش صلح آمیز است.
ما به توافقی رسیدیم که به موجب آن برنامه هسته‌ ای رژیم تهران از این لحظه به طوری که برای کشورهای منطقه تهدیدی تلقی شود، ادامه نخواهد یافت. در حقیقت این اقدام برنامه هسته‌ ای رژیم تهران را به عقب خواهد برد.
ما معتقدیم این تحریم ها بود که آنها را به مذاکرات امروز آورد.
تصور نکنید که تحریم ها تمام شده است. هدف تحریم ها تضمین برای ادامه مذاکرات است.
این توافق مهم‌ترین بخش‌های برنامه هسته‌ ای رژیم تهران را متوقف می‌کند. ما به تاسیسات کلیدی آنها دسترسی خواهیم داشت. راکتور آب سنگین اراک هیچ جایگاهی در برنامه اتمی صلح‌آمیز ندارد.
این توافق‌نامه نمی‌گوید که رژیم تهران حق غنی‌سازی دارد و هیچ جای آن به حق غنی‌سازی در پروتکل ان. پی. تی اشاره نشده است.
ما برای متوقف کردن رژیم تهران از دستیابی به سلاح هسته ای هر اقدامی انجام خواهیم داد.

-------

قرارداد ذلت بار ژنو؛ آنچه در انتظار آقای ظریف است

محمد جواد ظریف، وزير خارجه جمهوری اسلامی می داند که پس از امضای قرارداد ذلت بار ژنو، به هنگام بازگشت به تهران، چه آشی برايش خواهند پخت. آنهم از سوی کسانی که خودشان در پشت پرده با توافق به هرقيمت موافقت کرده بودند تا شايد نفسی تازه کنند و اندکی از حالت خفگی به درآيند. همانها در عين حال تيغ را آماده کرده اند تا در گام بعدی، همين قرارداد را دستمایه تشديد جنگ قدرت عليه او و اربابش يعنی رفسنجانی بکنند. از همين حالا ارگان خامنه ای يعنی کيهان شريعتمداری شمشير را کشيده و نوشته است: "لفظ مبهم توافق لفظ غلط اندازی است زيرا می توان با طيفی از توافق ها، از مطلوب و ايده آل تا متوسط و زيانبار مواجه بود."