-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۹, شنبه

سخن چینی دیرهنگام رفسنجانی درغیاب احمدی نژاد

ما نباید به نام فلسطین، ظلم دیکتاتوری هیتلر را توجیه کنیم.

هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام با شرکت کنندگان در نشست همبستگی با مردم فلسطین که در تهران بسر می برند دیدار کرد. او در این دیدار تلاش کرد ویرانگری های هولوکاست بازی احمدی نژاد را خنثی کند و به همین دلیل طی سخنانی گفت:
پرهیز از افراط و تفریط در دفاع از آرمان‌های مردم فلسطین یك هوشیاری سیاسی است. منطقی نیست که ما برای دفاع از مظلومیت فلسطین، ظلم دیكتاتوری چون هیتلر را توجیه كنیم. مردم این سرزمین مظلوم‌ترین مردم روی زمین هستند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جامعه ملل سابق و سازمان ملل فعلی را ابزار قانونی كردن ظلم به مردم فلسطین دانست و گفت: اگرچه یك بار نماینده سازمان ملل در راه عدالت و برای دفاع از مردم فلسطین توسط جوخه‌های ترور صهیونیستی كشته شد، اما قیم كردن انگلیس، آغازگر یك جنایت تاریخی بود كه هنوز هم در سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد.
وقتی کتاب «القضیه الفلسطینه» و ترجمه آن، در دفاع از حقوق مردم فلسطین در اختیار امام قرارگرفت ایشان این كتاب را مطالعه فرمودند و علمای بلاد و بزرگان حوزه را قانع كردند كه مسئله فلسطین هم از موضوعات مبارزه باشد. دكتر محمد مصدق نیز كه در سال 1343 در احمدآباد مستوفی محبوس بود، با مطالعه «سرگذشت فلسطین» گفت كه از آن نهایت استفاده را كردم و حیف است كه این كتاب در گوشه‌ای، بلامطالعه بماند. اسرائیل پایگاه چند منظوره كشورهای استعمارگر در حساس‌ترین منطقه جهان است و یهودیان بازیچه مطامع استعماری شده‌اند. همكاری مسلمانان با پیروان ادیان مختلف دستور اسلام است. مسلمانان با پیروان هیچ دینی دشمنی ندارند.