-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آبان ۳۰, پنجشنبه

سخنان جالب رهبرحزب کمونیست روسیه به ولادیمیر پوتین

روزنامه «پراودا» همان روزنامه ای که وارونه نگاری هایش هنوز درخاطره های ما چرخ می زند، نوشت:

روزنامه پراودا نوشت: در پی ملاقات های دوره ای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با رهبر حزب کمونیست این کشور "گنادی زوگانف" روز سه شنبه  19 نوامبر در کاخ کرملین با دیدار کرد. در این دیدار گنادی زوگانف ضمن بیان برنامه های حزب کمونیست این کشور برای تغییرات بنیادی در زمینه های اقتصای، اجتماعی و فرهنگی روسیه گفت:
به زودی شما برای مردم روسیه پیام خواهید داد (پیام سال نو.م). قاعدتا شما از ابتکارات خود در زمینه های نوآوری در صنعت و بالا بردن بازدهی کشاورزی و تقویت وحدت ملی سخن خواهید گفت. من می خواهم به نمایندگی از طرف فراکسیون حزب کمونیست در مجلس دوما از برنامه هایی که ما توسط گروه های علمی در زمینه های مختلف تدوین شده اند با شما صحبت کنم.
قبل از همه مشکلات اساسی ما مربوط است به نو آوری در صنعت. ما برای پیش برد سیاست باز سازی و نو کردن صنعت با متخصصین برجسته این رشته به گفت و گو نشسته ایم و دیگر فراکسیون ها نیز با این برنامه موافقت کرده اند. اگر پاسخ شما و "حزب روسیه واحد" برای پیگیری این برنامه ها مثبت باشد (آن ها با برنامه های ما در این زمینه آشنایی دارند) به نظر من شما به وظیفه ای که برای اجرای بالاترین سطح نو آوری صنعتی و ایجاد 25 میلیون محل کار به دولت داده اید موفق خواهید شد.
دوم، مسئله اینست که اخیرا برخی افراد در رسانه های گروهی نظراتی را در ارتباط با "واگذاری قفقاز به دیگران" و یا "از خیر سیبری باید گذشت" و قطب شمال..." مطرح می کنند که به نظر من این نوع اظهار نظر ها عملی است. چرا که بیش از هزار سال است که این مناطق گرد هم آمده اند و امروز که کشور با بحران های متعدد دست به گریبان است چنین نظر های مجرمانه ای را بر سر زبان می اندازند. باید مشکلات آن مناطق را با برنامه صحیح  علمی و تجربی بر طرف کرد. ما در این زمینه هم برنامه داریم و مطمئن هستم که جامعه روسیه از این برنامه حمایت خواهد.
مسله اساسی دیگر، حمایت اجتماعی از شهروندان کشور است. در این رابطه برای تقویت آموزش و پرورش، بهداشت و رشته های مختلف علمی باید بودجه لازم را اختصاص داد و نگذاریم مردم ما در بحران های موجود اجتماعی دست و پا بزنند. به هر صورت ایده های جالبی وجود دارند و من امیدوارم شما از این ایده ها و برنامه ها حمایت کنید.
در پایان این ملاقات گنادی زوگانف در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت: هدف ما در این ملاقات، طرح ضرورت استعفای کابینه مدویدیف نخست وزیر روسیه بود. من خیلی صریح و روشن سیاست های دولت او را سیاستی لیبرالیستی که قادر به سر و سامان دادن به اقتصاد و کشاورزی فرموله شده توسط رئیس جمهور نیست بیان کردم. قبلا با ابتکار حزب کمونیست برای استعفای دولت مدویدیف  152000 امضا جمع کرده اند که به مجلس دوما ارائه شده است. برای قانونی کردن استعفا، نیاز به تایید  226 نماینده پارلمان است.