-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۳, سه‌شنبه

شلیک 600 موشک کروز در 60 دقیقه به طرف اهداف

ایگور کوراتچنکو، سر دبیر مجله "دفاع ملی" روسیه

پیک نت
طرح آمریکایی PGS و یا "ضربه سریع جهانی" هدف نهایی اش آنست که آمریکا بتواند در مدت ۶۰ دقیقه اهداف خود را در سراسر کره زمین بزند. طرح PGS هیچ شباهتی به طرح های هسته ای گذشته ندارد. نابودی در جنگ آینده به گونه دیگری است. موشک های "معمولی" بالستیک بین قاره ای دارای معایبی هستند. قبل از هر چیز استارت آنها، قابل رد یابی است. اما موشک های کروز، بگونه دیگری هستند. از مزایای مهم آنها، غیر قابل کشف بودن پرتاب و دقت عالی در هدف گیری است. معایب اینگونه موشک ها، سرعت پائین آنها و عدم انطباق زمانی در هدف قرار دادن چندین نقطه بصورت همزمان است. موشک های جدید آمریکایی از نوع کروز، دارای امکانات مهمی هستند. اولا امکان تغییر برنامه آنها در حین پرواز وجود دارد و ثانیا برنامه ریزی ضربات، بگونه ای است که می توانند چندین هدف را همزمان نابود کنند. آن ها می توانند هم از زیردریایی ها و هم از ناوها و هم از هواپیماهای استراتژیک پرتاب شوند. هنگام ضربات فرا گیر، وقتی که هم زمان ۵۰۰ تا ۶۰۰موشک به سوی اهداف پرتاب می شوند، سرنگونی همه آنها از نظر فنی امکان پذیر نیست. علاوه بر این، در چنین حملاتی پهپادها نیز برای حمله به سامانه های پدافند هوایی و ایستگاه های رادار، هدف قرار می گیرند. اینست طرحِ ضربه جهانیِ سریع است.
طرح PGS که در وزارت جنگ آمریکا ـ پنتاگون طراحی شده، به عاملی تحریک کننده در روابط روسیه و آمریکا، تبدیل شده است.
طرح جدید آمریکا از طرف کلیه کشورهایی که این طرح با منافع آنها مغایرت دارد، پاسخ داده می شود، اما در نهایت، میزان قابل توجهی از منابع کره زمین باید صرف آماده سازی جنگ شود.