-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۲۵, دوشنبه

جنایت خاموش در حکومت عراق درهمکاری با سپاه قدس

هفت تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق، هنوز دراسارت دژخیمان اند.

گروه کاری سازمان ملل در مورد ناپديدشدگان اجباری 
از حکومت عراق می خواهد محل نگه داشتن 7 تن ساکنان ربوده شده از اشرف را مشخص کند. 
گزارشگران ويژه ملل متحد به عنوان مکانيزم نظارت و حقيقت يابی شورای حقوق بشر اعلام کردند: ما با يادآوری اين که قبلانيروهای عراقی پذيرفته بودند اين افراد را در بازداشت خود دارند از دولت عراق خواستار آشکار کردن سرنوشت و مکان اين افراد هستيم گفته شده حمله و آدم ربايی 7 تن شامل 6 زن در اشرف توسط نيروهای امنيتی عراق انجام شده است همچنين گفته شده غيرممکن است کسی بتواند بدون همکاری با نيروهای عراقی وارد کمپ اشرف شود کريستوف هينز گزارشگر ويژه سازمان ملل در مورد اعدامهای خودسرانه: شکست در انجام تحقيق صحيح، مؤثرو به صورت بی طرفانه نقض کنوانسيون بين المللی حقوق مدنی و سياسی است ژان مندز گزارشگر ويژه ملل متحد در امور شکنجه فراخوان فوری برای مشخص کردن سرنوشت و موقعيت 7 تبعيدی ايرانی را تکرار کرد و هشدار داد: حبس کردن در محلهای مخفی می تواند زمينه را برای شکنجه و ساير بدرفتاريها تسهيل کند و نفس اين مخفی کردن به مثابه نوعی از اين گونه رفتارهاست آلفرد زاياس کارشناس مستقل ملل متحد: اين سومين بار است که ساکنان در اشرف موردحمله قرار گرفته اند. جنايات وخيمی از اين نوع به منزله تعدی به حاکميت قانون توهين به جامعه جهانی و تهديدی عليه نظم بين المللی است مادس آندناس رئيس گروه کار بازداشتهای خودسرانه: گروه کاری بازداشتهای خودسرانه قاطعانه متذکر می شود «بازداشت درکمپ اشرف خودسرانه بوده است.» 

گروه کارشناسان سازمان ملل تأکيد کردند: مصونيت و بدون کيفرماندن جنايتکارانی که مرتکب اين جنايت شده اند. خصوصاً با در نظر گرفتن اتهامات شديدی که در مورد ارتکاب اين جنايت توسط نيروهای عراقی مطرح است اقدامی به طور مشخص وقيحانه است.روزنامه الدستور چاپ اردن 

ملل متحد عراق را فرامي خواند در مورد سرنوشت 7 تن از ساكنان اشرف تحقيق كند
پايتختها- گروه كاري مفقودين اجباري سازمان ملل مصرانه از عراق خواست تا در اسرع وقت در رابطه با ناپديد شدن هفت مخالف ايراني در ماه سپتامبر به‌دنبال حمله مرگبار به قرارگاه ايرانيان در نزديكي بغداد تحقيق كند. يك مقام عاليرتبه در حكومت عراق هفته گذشته گفت عراق به‌دنبال سخت سران ناشناسي است كه اين حمله را هدايت كرده اند ، حمله يي كه منجر به كشته شدن تعدادي از مخالفين ايراني در كمپ شد . اين مقام ، اخبار حاكي از اين‌كه نيروهاي امنيتي عراق در پشت اين خشونت بوده اند را تكذيب كرد . اما كارشناسان ملل متحد گفتند كه بغداد كماكان مسئوليت دارد تلاش بيشتري به عمل بياورد . گروه كاري مفقودين اجباري سازمان ملل متحد ، در بيانيه يي گفت ” ما از دولت عراق خواستار سرعت بخشيدن به تحقيقات مي‌باشيم تا سرنوشت و محل اين افراد را مشخص و فاش كنند ” . گروه كاري افزود به نظر مي رسد در زماني در گذشته، نيروهاي عراقي اذعان كرده بودند كه اين افراد را در بازداشت خود دارند . 

بيش از 50 تن در كمپ اشرف كه افرادي از گروه اپوزيسيون مجاهدين خلق ايران را در خود جاي مي داد ، در سپتامبر طي يك حمله كه ملل متحد آن را ” جنايتي شنيع ” توصيف كرد و ايالات متحده و انگلستان نيز آن را محكوم كردند ، كشته شدند . نيروهاي مهاجم وقت كافي براي بمب‌گذاري و انجام قتلهاي شبيه به اعدام داشته اند . كريستوف هينز، گزارشگر ويژه سازمان ملل در امور اعدامهاي خودسرانه متذكر شد، ” قانون بين‌الملل دولتها را ملزم مي سازد كه اطمينان يابند در رابطه با تمامي اتهامات كشتار به شكلي موثر ، بيطرف و به سرعت تحقيق شود، فارغ از اين كه چه كساني مرتكب آن شده‌اند ” . گروه كاري افزود ” مصونيتي كه به‌طور خاص در سايه آن با توجه به سنگيني تخلفات و شواهد ادعا شده مبني مشاركت نيروهاي عراقي، اين جنايات آشكار صورت گرفت . ” مقامات عراقي بارها دست داشتن خود در اين حمله را كه طي آن هفت ايراني هم ناپديد شده اند تكذيب كرده اند . حيدر العقيلي كه عضو كميته عراقي ناظر بر تحقيقات پيرامون اين حمله مي باشد ، هفته گذشته گفت ملل متحد حدود 1000 نفر از آنان را باز اسكان كرده است و 1600 نفر از ديدار با مقامات خودداري كرده اند ، و باز اسكان سايرين در جريان است . در صدمين روز از قتل عام و اعدام جمعي در كمپ اشرف متعلق به پناهندگان ايراني در عراق و ربوده شدن 7 تن از ساكنان توسط نيروهاي عراق، اعتصاب غذا كنندگان در ليبرتي و 8 كشور جهان بر عزم راسخ خود در پافشاري به‌منظور درخواست براي آزادي 7 گروگان و تامين حفاظت ساكنان كمپ ليبرتي تأكيد كردند .