-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۲۶, سه‌شنبه

چرا زنها از من متنفرند؟

یک زن به این پرسش پاسخ میدهد.

برگرفته از مجله «مرد امروز»


من مردی ۲۷ ساله و شاغل هستم. اکثر همکاران خانم در محل کارم به شکل نامناسبی به من نگاه می کنند و احساس خوبی ندارند وقتی من در حوالی شان هستم. هر بار با یک دختر همسن، جوانتر و حتی چند سالی مس تر حرف می زنم جواب سر بالا می شنوم. توی تاکسی یا جای عمومی مثل راهرو سینما یا کتابفروشی ها و حتی فروشگاه ها بیشتر از مقدار لازم از آنها فاصله می گیرم. می ترسم از اینکه ناگهان در جلو مردم توسط یکی از آنها مورد توهین قرار بگیرم. آنقدر این احساس خانم ها نسبت به من آشکار است که من هنوز هیچی نشده از زنان فرار می کنم. چه کاری از من ساخته است؟

احسان

احسان عزیز جسارت و صداقتی که در حین تشریح وضعیت خودت نشان دادی یکی از مهمترین موتورهای زندگی یعنی «خواستن » را به نمایش گذاشته است. اما واکنش هایی نامطبوعی که از طرف زنان متوجه شدی آن هم در این سطح گسترده، نشان می دهد که این موتور تو، اگزوز گوشخراش و دود زایی هم ممکن است داشته باشد.

ما زنها به دنبال بزرگ کردن نقاط ضعف شما نیستیم. ما می دانیم که مردان می توانند خجالتی باشند یا بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشند. یا هیجانزده باشند و کمی بیشتر یا کمتر از حد معمول حرف بزنند. یا حتی کمی گیج باشند و ندانند که چه کاری درست است یا نه. ما می دانیم چون خودمان هم همینطور هستیم. اما در ضمن به سرعت متوجه زننده بودن یا غیرعادی بودن طرف مقابل هم خواهیم شد. بعضی از مردان موجی از توهین از رفتارشان ساطع می شود که به سرعت احساس امنیت و راحتی را از ما می گیرد.

مردانی که چشم شان بدون هیچ کنترلی دور و بر یقه ما و یا باسن ما می چرخد، مردانی که بدون هیچ مقدمه به ما زیادی نزدیک می شوند. مردانی که حس می کنی خیلی صریح و آشکار بدن ما را مظنه می کنند. مردانی که لبخند و صمیمیت در صورت شان نیست. مردانی که به دنبال نشانه هایی از هوش و ذکاوت در ما نیستند. خلاصه اینکه احسان عزیز من فکر می کنم یک راه حل ساده این است که اگر امکانش هست خودت را جای ما بگذار و با دقتی بیشتر، رفتار و عادت هایت را خالصانه موردبررسی قرار بده.

احسان عزیز امیدوارم همین جسارت و شجاعت را که در ابراز سئوالت به نمایش گذاشتی به کار ببندی و همه احتمالات را برای جلوگیری از رفتاری که احساس نامطبوع در زنان ایجاد کند مد نظر قرار دهی. خیلی از مردان در تمام عمرشان از ایجاد یک رابطه ساده و سالم با زنان برخوردار نمی شوند برای همین تلاش و جستجوی تو برای یافتن راه حل ها به خودی خود فرخنده است.
کیانا