-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۳۰, شنبه

زندان های شخصی جنگ سالاران در ننگرهار

آدم ربایی، شکنجه، اخاذی
آرمان ملی
شماری از بزرگان قومی ولایت ننگرهار می گویند که افراد مسلح غیر مسؤول در ولسوالی های اچین و سپین غر این ولایت زندان های شخصی ایجاد کرده اند.
آنها می گویند که در زندان های ایجاد شده در ولسوالی های اچین و سپین غر این ولایت که در نزدیک سرحد با پاکستان موقعیت دارند، ده ها کودک و نوجوان اختطاف شده، نگهداری می شوند.
ملاجان شینواری یکی از بزرگان قومی در ولسوالی اچین می گوید، برخی افراد از آنسوی خط دیورند نیز شامل این گروه اند که در قاچاق مواد مخدر، اسلحه، اختطاف و ایجاد ناامنی ها در منطقه دست دارند.
در عین حال ملک عثمان یکی از بزرگان قومی ولسوالی سپین غر نیز موجودیت زندان های شخصی در این ولسوالی را تأیید می کند.
آقای عثمانی در این مورد گفت:«کار مواد مخدر جریان دارد، زندان های شخصی وجود دارد، افراد اختطاف می شوند، مردم فکر می کنند که این کار طالب است اما طالب این کار را نمی کند افراد دیگر هستند که این کار ها را انجام می دهند.»
آنان همچنان گفتند که اختطاف کننده گان بخاطر بدست آوردن پول، این کار ها را انجام می دهند.
تاجبر 25 ساله یکی از باشنده های ولسوالی اچین گفته که وی چهار ماه در قید اختطاف کننده گان بسر برده است.
تاجبر می گوید که وی در یک منزل با ده ها تن دیگر که آنها نیز اختطاف شده بودند، زندانی بود. از سوی دیگر شماری از اعضای مجلس نماینده گان می گویند، عدم حاکمیت حکومت در برخی از مناطق سبب شده تا افراد مسلح غیر مسؤول در ولسوالی های یاد شده و مناطق دور افتاده برای مردم مشکل ایجاد نمایند.