-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ آذر ۲۹, جمعه

معاش ۱۰۰ هزار دالری آمریکا به سیدجواد طیب

اشاره: این پرداخت ها درزمانی صورت گرفته که آقای جواد درحساس ترین دفتر یعنی دفترریاست جمهوری کار می کرد و برهمه امور اشراف داشت.

یک روزنامه آمریکایی با استناد به اسنادی افشا کرد دولت آمریکا بیش از ۱۰۰ هزار دالر به یک مقام بلندپایه و غرب گرا در افغانستان حقوق داده است.

روزنامه دیلی‌بیست افشا کرده طبق اسنادی که این روزنامه به آنها دست پیدا کرده جناب سیدجواد طیب سالانه بیش از 100 هزار دالر از دولت آمریکا حقوق می‌گرفته است.

مطابق اسناد دیلی‌بیست آقای «سید جواد» در سالهای 2002 تا 2003 که سخنگوی دولت، رییس ستاد کارکنان و مشاور رییس جمهور در مسایل سیاست خارجی بوده از دو پیمانکار دولت آمریکا حقوق دریافت می کرده است.

روزنامه آمریکایی دیلی‌بیست می‌نویسد: «حقوق پرداخت شده به سید جواد بخشی از برنامه دولت آمریکا برای پرداخت مستقیم حقوق‌های بالا به مقامات افغانستانی‌های تحصیل‌کرده در غرب بوده که در بازسازی مجدد دولت در بجبوحه جنگ داخلی و اشغال خارجی کمک کردند.»

طبق نوشته این روزنامه برخی از مقامات فعلی و مقامات سابق آمریکایی گفته‌اند این اقدام در ماهها و سالهای اولیه بازسازی افغانستان برای جذب نخبگان غرب‌گرا ضروری بوده است.

سندی که دیلی‌بیست مشاهده کرده و ایمیلی که برای این مقام دولت افغانستان ارسال شده نشان می دهند که وی با در نظر گرفتن مزایای مسکن، خوراک و بیمه سلامت سالانه بیش از 100 هزار دالر از دولت آمریکا دریافت کرده است.