-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۴, چهارشنبه

هشدار وزیر خارجه روسیه

لاروف: احیای دوران جنگ سرددیگر به نفع هیچکس نیست.


«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت که برقراری ثبات در سوریه بر همه مسائل دیگر اولویت دارد.
روسیا الیوم، بخش هائی از تازه ترین مصاحبه وزیر خارجه روسیه را منتشر کرد که در آن به مسائل سوریه و اوکرائین پرداخته شده است. "لاوروف" وزیر خارجه روسیه دراین مصاحبه گفت:
صلح و ثبات در سوریه بر شخصیت‌ها و نظامی که از دل انتخابات جدید در این کشور بیرون بیاید برتری دارد. البته غرب بخوبی به این درک رسیده‌ که بركناری «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه راه حل بحران سوریه نیست، بلکه باعث می‌شود تندروها پس از مدت کوتاهی قدرت را بدست بگیرند و اوضاع همان شود که در عراق و لیبی شده است.
روسیه همچنان بر این عقیده است که ایران و عربستان باید در کنفرانس ژنو 2 حضور داشته باشند، زیرا حضور آنها برای حل بحران ضروری است.
وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از مصاحبه خود با اشاره به جنگ تبلیغاتی جدیدی که رسانه های اروپائی، به بهانه حوادث اوکرائین و آزادی چند زندانی سیاسی جریان یافته نیز گفت: جان دوباره بخشیدن بهجنگ سرد تاثیر مثبتی بر همکاری با روسیه ندارد. تلاش برای تبدیل کردن رویدادهای اوکرائین به برگی در بازی سیاسی نه به سود اروپاست و نه اوکرائین.