-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۷, شنبه

عامل شناخته شده مالكي مسئوليت حمله به ليبرتي را برعهده ميگيرد

فرمانده ارتش شبه نظامی المختار، سازمان ایله جاری وابسته به مالکی عامل حمله است.

ساعاتي بعد از حمله موشكي به ليبرتي كه تاكنون سه شهيد و بيش از 50 زخمي بجاي گذاشته است،  واثق البطاط، يك تروريست شناخته شده كه صرفا اسم  مستعار مالكي است مسئوليت اين حمله را به عهده گرفت. اين آخوند جنايتكار تحت عنوان مسخره ”فرمانده ارتش شبه نظامي المختار“ به رويترز گفت ”اين گروه 20موشك كاتيوشا و خمپاره به كمپ ليبرتي شليك كرده است“. اين اولين  بار نيست كه  مالكي از ماسكي به اسم بطاط براي پوشاندن جنايات خودش استفاده  ميكند.  روز 25 بهمن (13فوريه) يعني، 4روز پس از اولين حمله موشكي به ليبرتي مقاومت ايران طي اطلاعيه اي اعلام كرد «رژيم آخوندي و دولت عراق براي رد گم كردن و از آنجايي كه همه مي دانند «كتائب حزب الله» يك گروه تروريستي ساخته و پرداخته رژيم آخوندي است كه در هماهنگي با دفتر مالكي عمل مي كند به يك صحنه سازي جديد دست زدند و با علم كردن يك گروه خود ساخته جديد تحت عنوان «جيش المختار» تلاش كردند دستهاي خونين خود را از اين جنايت بشويند و تميز جلوه دهند. .... «جيش المختار» اسم ديگري براي همان «كتائب حزب الله» است كه توطئه هاي كثيف و خونين خامنه اي و مالكي را در عراق پيش مي برد». 

بنا به گزارش رسانه هاي عراقي جيش المختار تنها 5روز قبل از حمله موشكي اول به ليبرتي در روز 16بهمن (9فوريه) اعلان موجوديت و اعلام كرد: «ارتش مختار پشتيبان حكومت مركزي در جنگ با فساد و مفسدين و رويارويي با سازمانهاي تروريستي مانند القاعده و ارتش آزاد است» و چند ساعت پس از اين اعلان موجوديت، در باشگاه صناعه در بغداد يك رژه نظامي برگزار كردند كه نيروهاي ارتش و پليس امنيت آن را تأمين مي‌كردند.  

به نوشته رسانه هاي عربي مانند الحيات و الشرق الاوسط و ايلاف، اسم مختار اشاره سمبليك به شخص مالكي است. الشرق الاوسط در 23بهمن(11فوريه) نوشت: «ارتش مختار به هدف حمايت دولت عراق براي كنترل امنيتي ايجاد شده است». اين روزنامه افزود: گروههاي وابسته به مالكي او را «مختار زمان» توصيف مي‌كنند. 

روز 17تير 1392(8 ژوييه) تلويزيون التغيير ويديويي از بطاط پخش كرد كه مي‌گفت: «بايد دولت و نهادهاي دولتي عراق را حفظ كنيم و به دستورات پايبند باشيم». او تأكيد كرد: «حزبش با تمام توان از دولت حمايت مي‌كنند زيرا كه عبور به سوريه را برايشان را تسهيل كرده است». 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

6دي 1392(27 دسامبر2013)