-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۱۰, پنجشنبه

کشف 45 کیلوگرام هیروئین دربافت قالیچه های ایرانی

رویدادی که پلیس تردست آلمان را شگفت زده کرد!

اداره گمرک آلمان دربازرسی های خود به مورد جدید و کم‌ سابقه‌ای از قاچاق مواد مخدر برخورده است.
۹ قالیچه ایرانی در حالی در قسمت بار فرودگاه لایپزیگ-‌هاله کشف شده‌اند که ۴۵ کیلوگرم هروئین به طرزی ماهرانه در آن‌ها جاسازی شده بود. تکنیک جاسازی این مواد مخدر به گونه‌ای بود که بدون بررسی بیشتر شکی بر نمی‌انگیخت و دیده نمی‌شد. 
ماموران فرودگاه لایپزیگ پس از شک به سنگینی غیرطبیعی این قالیچه ها تصمیم به بررسی بیشتر محموله می کنند، اما در مورد جاسازی این مواد می توان گفت هروئین‌ها با ریسمان‌های ظریفی در تار و پود کناره‌های ۹ قالیچه‌ تنیده شده بودند.
بر اساس گزارشات پلیس در هر قالیچه ۵ کیلو پودرهروئین جاسازی شده بود که با ظرافت خاصی مواد مخدر در ریسمان‌های نازکی قرار داشتند که در تار و پود کناره‌ فرش‌ها تنیده شده بودند.
قالیچه‌ها هم‌اینک در اداره گمرک مرکزی درسدن نگاهداری می‌شوند و ازنظر گمرک آلمان این کشف بزرگی برای پلیس این کشور به حساب می‌آید.بنا بر گزارش پلیس آلمان ،هروئین کشف شده بسیار باکیفیت و نرم است و میلیون‌ها یورو قیمت دارد. این قالیچه‌ها در یک محموله بار هوایی از ایران به مقصد دریافت کنندگانی در لهستان، فرانسه، بلژیک و کنگو ارسال شده بودند.
در کشورهای نامبرده مقامات مسئول اعلام کرده اند که با جدیت رسیدگی به پرونده این قاچاق عظیم را آغاز کرده‌اند. -