-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۹, چهارشنبه

همزمان با مانور نظامی چین و روسیه

اجلاس اضطراریشورای امنیت ملی روسیه 


پیک نت: رئیس جمهور روسیه "ولادیمیر پوتین" اعضای شورای امنیت ملی روسیه را به تشکیل یک جلسه اضطراری فراخواند. در این جلسه علاوه بر اعضای شورای امنیت ملی این کشور، وزیر دفاع و برخی از بالاترین  فرماندهان نظامی ارتش روسیه نیز شرکت داشتند.
این جلسه در همزمان با مانور نظامی مشترک چین و روسیه در دریای مدیترانه تشکیل شد و حدس زده می شود این هر دو رویداد در ارتباط با احتمال دخالت نظامی ناتو در اوکرائین و سوریه باشد.
در خبر دیگری "آناتولی ایساکین" مدیر شرکت "روس آبرون" تولید کننده سلاح های دفاعی روسیه اعلام کرد، روسیه و ایران در ارتباط با جایگزینی سامانه های دفاعی موشکی س 300 باید به فکر جای گزینی سامانه دفاعی باشند که "روس آبرون" تولید می کند.
در سال 2007 میلادی ایران و روسیه قرار داد خرید سامانه دفاعی موشکی  س 300 را امضا کردند. در سال 2010 در ارتباط با تحریم های ایران توسط غرب، رئیس جمهور وقت روسیه "مدویدوف" ارسال این موشک ها به ایران را متوقف کرد.