-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۲۹, یکشنبه

رییس امور سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان کشته شد.

نیویارک تایمز
رادیو آزادی
روزنامهء نیویارک تایمز به حملهء روز جمعه در منطقهء وزیر محمد اکبر خان کابل توجه کرده و در گزارشی نوشته است که این یک حملهء انتقام جویانهء طالبان بود.

روزنامه به نقل از یک اعلامیهء طالبان می نویسد که این حمله پاسخ به حملهء هوایی بود که نیرو های ایتلاف در ولسوالی سیاگرد ولایت پروان هفتهء گذشته انجام دادند.

در حملهء روز جمعه بالای رستورانت معروف به تاوارنا دو لبنان، 21 نفر کشته شدند.

به نوشتهء نیویارک تایمز، اکثر کشته شده ها اتباع امریکا، کانادا، روسیه لبنان و شماری دیگر از کشور ها بودند.

نیویارک تایمز به نقل از منابعی که نخواسته اند نام های شان افشا شود می نویسد که رییس امور سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان، وادیم نظروف نیز در میان کشته شده هاست.

نظروف که تبعهء روسیه بود از چندین سال به اینسو در افغانستان کار می کرد.

به نوشتهء نیویارک تایمز، در میان افراد بلند رتبهء که در حملهء روز جمعه کشته شدند یکی هم وَبِل عبدالله نمایندهء صندوق بین المللی پول در افغانستان بود.

او که 60 سال عمر داشت از سال 2008 به اینسو در افغانستان کار می کرد.

طالبان همچنان ادعا کرده اند که یک مقام بلند رتبهء آلمانی را نیز درین حمله کشته اند، اما یک مقام وزارت خارجهء آلمان به نیویارک تایمز گفته است که بالای تائید و یا رد این خبر کار می کند.

درین حال نشریهء سی بی سی نیوز کانادا گزارش می دهد که در میان قربانیان حملهء روز جمعه در کابل، دو تبعهء کانادا نیز شامل اند.

اما به گزارش نشریه، این دو تن کارمندان حکومت کانادا و یا نظامیان این کشور نبودند.

سی بی سی نیوز می نویسد که وزیر خارجهء کانادا این حمله را به شدت محکوم کرده و گفته است که هویت این کانادایی ها افشا نخواهد شد.