-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۳۰, دوشنبه

ناسا در فضا کاهو کشت میکند

دنیای اسراربه گزارش وبسايت Modern Farmer همزمان با شروع ماه دسامبر قرار است ناسا کشت کاهو را در مداری به دور کره زمين آغاز کند. در اين پروژه که Veggie نام دارد قرار است ۶ کاهو در کمتر از يک ماه زير نور ال ای دی صورتی رشد کنند و قابل مصرف شوند.
طبيعتاً اين رشد در جاذبه صفر انجام می گيرد اما ناسا تست های گسترده يی در زمينه زراعت بی وزن انجام داده و مدعی است که نبود جاذبه مانع رشد گياه نمی شود. نگرانی ديگر هم در زمينه رشد ميکروب ها همراه با رشد کاهو است، اما ناسا قبل از اين که آنها را به خورد فضانوردان بدهد، مورد آزمايش قرار می دهد. اگر اين پروژه موفيت آميز باشد می تواند در مقياس بزرگ در ايستگاه فضايی کشت شود و غذای فضانوردان را تأمين کند. اين اولين قدم به سوی رويای ديرينه اسکان در فضا است و البته ناسا هم اميدوار است تا با هزينه ۱۰۰۰۰ دلار به ازای هر پوند بتواند غذا را به فضا برساند.