-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۷, دوشنبه

روزنامه الزمان ترکيه: رژيم ايران؛ ارسال پول برای ترور سفير عربستانروزنامه زمان چاپ ترکيه گزارش داد، رضا ضراب تاجر ايرانی که هم اکنون به عنوان متهم در جريان فساد مالی اخير در ترکيه دستگير شده، يک و نيم ميليون دلار پول برای ترور ديپلومات عربستانی در واشينگتن به آمريکا ارسال کرده است.
سايت تابناک متعلق به پاسدار محسن رضايی دبير مجمع تشخيص مصلحت آخوندی که اين خبر را منعکس کرده، همچنين به نقل از روزنامه زمان ترکيه نوشته است: معاون حزب جمهوريخواه خلق در اين کشور گفته دستگاه اطلاعات ملی ترکيه در سال 2011 کشف کرده است که رضا ضراب مبلغ يک و نيم ميليون دلار برای ترور ديپلومات سعودی برای عرب سيار ارسال کرده است.
يادآوری می شود که منصور عرب سيار کسی است که در سال 2011 ادعا شد به دنبال ترور سفير عربستان در ايالات متحده بوده است. عرب سيار در دادگاه با اين ادعا که يک قاچاقچی را اجير کرده که سفير سعودی را ترور کند، گناهکار شناخته و به بيست و پنج سال حبس محکوم شد.
برخی منابع اطلاعاتی آمريکا گفته اند که عرب سيار به دستور سپاه تروريستی قدس اين کار را کرده است.