-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۲۱, شنبه

بشار اسد به طرفداری از القاعده، مواضع ارتش آزاد را بمباران می کند.

هجده سال پیش، هواپیما های حکومت استاد ربانی نیز با بمباران مواضع حزب اسلامی، راه را به طالبان بازمی کردند.

سرهنگ عمار الواوی یکی از رهبران ارتش آزاد سوریه روز شنبه 11 ژانویه 2014 نسبت به سقوط استان الرقه بدست گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) هشدار داد. 

الواوی در گفت و گو با تلویزیون العربیه اظهار داشت که ارتش بشار اسد ، مواضع ارتش آزاد سوریه در الرقه را برای حمایت از داعش ، بمباران می کند. 

داعش پس از شکست در شهرهای حلب ، و حومه ادلب ، به پیروزی هایی در استان الرقه دست یافته است. 

الواوی، جنگ در الرقه میان ارتش آزاد و داعش را شدیدترین درگیری ها در چند ماه اخیر توصیف کرد . وی در این زمینه بیان داشت که تیپ 17 ارتش اسد ، بوسیله توپخانه مواضع ارتش آزاد را با هدف حمایت از داعش ، بمباران می کند. 

ارتش آزاد سوریه درباره پیروزی های داعش در استان الرقه می گوید که این استان از لحاظ جغرافیایی بر خلاف حلب و ادلب ، به دیگر مناطق سوریه باز است و کمک هایی از جمله سلاح و نیرو از سمت استان دیر الزور به گروه داعش رسیده است. 

در همین حال مردم شهرک الباب در استان حلب علیه گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) وابسته به القاعده به تظاهرات پرداختند. آنها خواستار خروج این گروه از شهرک الباب شدند. 

مخالفان مسلح رژیم اسد در مناطق "درکوش" استان ادلب و نیز جسر الشغور به درگیری های خود با گروه داعش ادامه می دهند.