-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۸, سه‌شنبه

ایمل فیضی به امریکا کار خانه گی میدهد.

فیضی نمیگوید که چرا امریکا باید کار دولت افغانستان را انجام دهد؟

 ایمل فیضی سخنگوی رئیس جمهور امروز در نشستی با خبرنگاران گفته که آمریکا اگر نمی‌تواند گام عملی برای آغاز مذاکرات صلح بردارد، باید رسما اعلام کند.
خلیل نوری، گزارشگر بی‌بی‌سی در کابل که در این نشست حضور داشت از آقای فیضی پرسیده که اگر آمریکا این کار را کند، آیا به این معنی است که افغانستان و آمریکا یک گام به جانب امضای موافقت‌نامه امنیتی نزدیکتر می‌شوند؟
سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان با ارائه پاسخ مثبت به این سوال گفته که دولت افغانستان می‌خواهد تا آمریکا اعلام کند که چرا نمی‌تواند در این زمینه کار عملی انجام دهد، موانع آن چیست و کدام طرف‌ها و گروه‌ها مانع آغاز عملی این مذاکرات می‌شوند.
آقای فیضی گفت که آمریکا باید اعلام کند که کدام یک، طالبان یا پاکستان، در این زمینه همکاری نکرده‌اند یا مانع آغاز عملی مذاکرات شده‌اند.
سخنگوی آقای کرزی گفت آمریکا به دولت افغانستان گفته که در زمینه صلح تلاش‌های انجام داده اما موفقیتی در پی نداشته و دولت افغانستان می‌خواهد تا همین موضوع را آمریکا رسما اعلام کند.
به گفته خلیل نوری، آقای فیضی کاملا روشن نساخت که اگر آمریکا این کار را کند، آیا دولت افغانستان از پیشرط آغاز عملی مذاکرات صلح برای امضای موافقت‌نامه امنیتی صرفنظر خواهد کرد یا نه.