-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۲۱, شنبه

القاعده؛ به سوی سنگرهای حزب الله نزدیک میشود.

جنگ میان داعش و مخالفان مسلح رژیم اسد 500 کشته بر جای گذاشت.


دیده بان حقوق بشر سوریه روز جمعه 10 ژانویه 2014 گزارش داد که درگیری های شدید هفته گذشته میان گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) و مخالفان مسلح رژیم اسد ، 500 کشته از جمله 85 غیر نظامی بر جای گذاشت.

داعش، گروه مرتبط با القاعده است که در سوریه و عراق فعالیت می کند. درگیری های شدید میان این گروه و نیروهای ارتش آزاد سوریه از روز جمعه گذشته آغاز شده است. 

به گزارش العربیه رامی عبدالرحمان، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که این سازمان اسامی 482 نفر را که در جنگ هفت روز گذشته ، میان گروه داعش و ارتش آزاد سوریه کشته شده اند ، ثبت کرده است.

به گفته عبدالرحمان شهر های حلب ، ادلب ، الرقه و حماه شاهد شدید ترین درگیری میان داعش و مخالفان مسلح حکومت اسد بوده اند.
بنا بر این اعلام، در میان کشته شدگان ، 85 غیر نظامی ، 240 مخالف مسلح و 157 از عضو گروه داعش هستند .

بر اساس این گزارش در این میان 21 غیر نظامی و 21 تن از رزمندگان مسلح مخالف رژیم اسد به دست گروه " دولت اسلامی عراق و شام" وابسته به القاعده اعدام شده اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه از جامعه جهانی خواست تا برای توقف جنگ علیه مردم سوریه که به گفته این سازمان از سوی رژیم اسد و نیز گروه القاعده صورت می گیرد ، تلاش کند.

در همین حال فعالان رسانه ای در سوریه در گزارش هایی اعلام کردند که گروه داعش در منطقه الرقه سوریه در جنگ خود با ارتش آزاد، به پیروزی هایی دست یافته است.

جبهه النصره از دیگر گروههای اسلامگرای وابسته به القاعده در سوریه است . این گروه در برخی مناطق علیه گروه اعش وارد جنگ شده است.