-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۹, چهارشنبه

مذاکرات با کابل، پس ازکرزی

سرتاج عزیز گوشه ی دیگری از خیمه ی  معامله درواشنگتن را بالا زد.

پس از توافق کاخ سفید با سران اسلام آباد درخصوص مدیریت سیاسی افغانستان همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، سرتاج عزیز فرستاده ی ویژه ی پاکستان درسخنرانی دیروز خود در واشنگتن، رگه ی دیگری از توافق علنی ناشده را آشکار کرد و اظهار داشت که های بهتر وجود دارند، که پس از ختم دورهء کاری رئیس جمهور کرزی و کنار رفتن او از قدرت، مذاکرات صلح افغانستان از سر گرفته شود.
پیش ازین سران پاکستان بارها گفته اند که حامد کرزی به بخشی از معضل افغانستان مبدل شده؛ همان نظریه ای که بیست ویک قبل درآخرین سال حکومت دکتر نجیب الله ابراز میداشتند.
به گفتهء آقای عزیز، احساس اش اینست که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ماه اپریل، طالبان ممکن نسبت به حکومت فعلی با حکومت جدید افغانستان گفتگو های بیشتر را انجام بدهند.

این درواقع بخشی ازجرئیات تازه ی توافق درواشنگتن است ومصداق این مسأله آن است که زلمی خلیلزاد همراه با مقامات کاخ سفید، تایید می کنند که معامله واشنگتن، طالبان وپاکستان با تیم حاکم کنونی درکابل دیگر منتفی شده است.