-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ دی ۱۷, سه‌شنبه

انتقاد مریم رجوی از امریکا

مريم رجوي به تحقیق درمورد عوامل موشک باری براقامت گاه مجاهدین خلق فراخوان داد.


مريم رجوي، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران روز يكشنبه به يك تحقيقات مستقل توسط سازمان ملل در مورد حملات موشكي و قتل عام ايرانيان پناهنده در عراق فراخوان داد. وي گفت: از 4 ماه پيش دولت عراق و اربابش (رژيم ايران)، با تمام قوا براي پوشاندن واقعيت قتل عام 10شهريور (اول سپتامبر) در كمپ اشرف تلاش مي‌كنند. اين وظيفه ايالات متحده و اتحاديه اروپاست كه ملل متحد را به انجام يك تحقيقات مستقل ترغيب كنند و مانع كارشكني‌هاي دولت عراق شوند. وي هشدار داد «هر اتفاقي كه براي مجاهدان ليبرتي بيفتد، دولت آمريكا و ملل متحد و اتحاديه اروپا،در قبال آن مسئوليت كامل دارند» زيرا آمريكا وظيفه و ظرفيت دارد كه همه مجاهدان را به آمريكا منتقل كند اما تا به حال از آن سر باز زده است».

وي تأكيد كرد انجام ندادن گام هاي عملي عاجل توسط آمريكا، اتحاديه اروپا، و سازمان ملل براي تضمين حفاظت و سلامت ساكنان كمپ ليبرتي، صرفاً باعث تشجيع ملايان و دولت دست نشانده اش در عراق در تكرار جنايتهاي شان عليه ساكنان بيدفاع ليبرتي در ابعاد به مراتب بزرگتر خواهد شد. رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، در مقر شوراي ملي مقاومت ايران در حومه پاريس در مراسم بزرگي در يادبود قربانيان آخرين حمله موشكي به كمپ ليبرتي، محل استقرار قريب به 3000 عضو سازمان مجاهدين خلق ايران در عراق سخنراني كرد. 

كمپ ليبرتي، در روز 5دي (26دسامبر) مورد اصابت دهها موشك و راكت قرار گرفت كه بر اثر آن 4 تن از ساكنان بيدفاع، افراد حفاظت شده طبق كنوانسيون هاي ژنو، كشته و 70تن ديگر زخمي شدند. كمپ كه در منطقه حفاظت شده فرودگاه بغداد واقع است توسط عوامل مالكي به خواست رژيم ايران مورد حمله قرار گرفت. تا كنون محل اصابت 38موشك شناسايي شده است. برخي از آنها از موشكهاي 280 ميليمتري هستند كه قدرت تخريبشان نزديك به 20 برابر موشكهاي 107 ميليمتري است. 

شخصيتهاي فرانسوي شامل منتخباني از استان وال دواز ازجمله ژان پير بكه، شهردار اور سور اواز و عضو شوراي استاني، شخصيتهايي چون استاندار افتخاري ايو بونه رئيس سابق د اس ت, طاهر بومدرا رئيس سابق دفتر حقوق بشر سازمان ملل در عراق، شخصيتهاي مذهبي همچون اسقف گايو، شيخ خليل مرون مدير مسجد ايوري و عبدالرحمن دهماني رئيس شوراي مسلمانان دموكرات فرانسه، و تعداد كثيري از ايرانيان و حاميان مقاومت از سراسر اروپا در اين مراسم شركت كردند. سخنرانان تعهدات صريح جامعه جهاني، آمريكا، اتحاديه اروپا و سازمان ملل را يادآوري نمودند. آنها تأكيد كردند كه هر گونه ملاحظه سياسي در اين رابطه غير اخلاقي، غير قابل توجيه و معادل شراكت در جنايت است. آنها از فرانسه به طور خاص خواستند كه در شوراي امنيت ابتكار عمل را براي حفاظت از ساكنان ليبرتي و همچنين به جريان انداختن تحقيقات در مورد كشتار در اشرف به دست گيرد. 

رجوي جامعه بين‌المللي به ويژه آمريكا ، اتحاديه اروپا ، ملل متحد و شوراي امنيت ملل متحد را به اقدامهايي عاجل براي نجات جان اين پناهجويان بيدفاع فراخواند. وي موظف كردن دولت عراق به تأمين حداقل الزام هاي امنيتي در ليبرتي و آزادي بلادرنگ هفت گروگان اشرفي؛ انجام تحقيقات جامع و مستقل و شفاف و بيطرف درباره جنايت هاي 10شهريور در اشرف و 5دي در ليبرتي توسط ملل متحد، و كنار گذاشتن ملاحظات سياسي و انتقال پناهجويان ساكن ليبرتي به خصوص مجروحان و بيماران به كشورهاي اروپايي يا آمريكا را از جمله اين اقدام ها خواند. 

حمله موشكي به ليبرتي در حالي صورت گرفت كه در روز اول سپتامبر، 52 نفر از ايرانيان پناهنده در عراق در يك حمله توسط نيروهاي دولت عراق بنا بر خواست رژيم ملايان به طور جمعي اعدام شده و 7 نفر از آنها به گروگان گرفته شده بودند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

15 دي1392 (5ژانويه 2013)