-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۳, پنجشنبه

خامنه ای در ملاقات با متحد عراقی

 خامنه ای خواستار پاكسازی استان الانبار در عراق  و فراهم كردن تسهيلات بيشتر براي كمك به بشار اسد شد.


بر اساس مدارك و گزارشهاي دقيق از درون رژيم آخوندي، خامنه اي در ملاقات با مالكي در روز 14 آذرماه 1392، از او به خاطر حمله به اشرف و اعدام جمعي مجاهدان تقدير كرد و مالكي را موظف كرد بر فشارها و حملات بر مجاهدان ليبرتي بيفزايد و امكانات و آزادي عمل بيشتري براي پاسداران و نيروي قدس در عراق ايجاد كند. وي به مالكي گفت بايد به پرونده سازمان مجاهدين در عراق هر چه سريعتر خاتمه دهد.
 مالكي ضمن تأكيد بر اينكه حمله 10شهريور (اول سپتامبر2013)به اشرف نتايج بسيار مثبتي براي هر دو كشور در پي داشته، متعهد شد دستورات خامنه اي در اين زمينه را به اجرا در آورد.
خامنه اي همچنين در اين ملاقات به مالكي دستور داد تا به استان انبار لشكركشي نموده و آنجا را پاكسازي كند. ويتأكيد كرد دولت عراق بايد «با تروريسم در الانبار بجنگد» و «ميدانهاي تحصن را جمع كند». مالكي پاسخ داد براي اين كار آمادگي كامل دارد اما نيازمند كمك همه جانبه رژيم ايران در اين زمينه است. خامنه اي تأكيد كرد در اين جنگ از او حمايت كمك خواهد كرد و از جمله سلاحهاي پيشرفته و كمكهاي اطلاعاتي در اختيار او قرار خواهد داد و فرماندهان نيروي قدس براي طراحي و فرماندهي اين حمله به او كمك خواهند كرد.
دراين ملاقات مالكي گزارشي از سفرش به امريكا و ملاقاتش با رئيس جمهور و مقامات اين كشور ارائه كرد. خامنه اي در اين باره گفت: دولت عراق نبايد به هيچ وجه به آمريكا اتكا كند، «آينده عراق در ارتباط با ايران و سوريه بشار اسد تضمين مي شود». مالكي تأكيد كرد رژيم ايران پشتوانه اصلي دولت عراق است و حفاظت و بقاي حاكميت شيعه در عراق تنها با اتكا به رژيم ايران و شخص ولي فقيه امكانپذير است و از همين رو خواستار گسترش همكاريهاي نظامي و امنيتي و اقتصادي با اين رژيم است.
خامنه اي ضمن تشكر از حمايت همه جانبه مالكي و دولتش از بشار اسد خواستار افزايش كمكهاي عراق به سوريه و همچنين تسهيلات بيشتر براي انتقال نيرو و سلاح از خاك و هواي عراق به سوريه شد. وي بر ضرورت دستاوردهاي نظامي بشار اسد قبل از كنفرانس ژنو 2 تأكيد كرد و گفت پيروزي بشار اسد لازمه استمرار نخست وزيري مالكي بعد از انتخابات ماه آوريل است.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
30 دي 1392(20 ژانويه 2014)