-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۹, سه‌شنبه

نام پسرم جورج بوش است.

اگرهمسرم دختر به دنیا می آورد، نامش را مارگریت تاچر میگذاشتم.

یک کویتی که نام "جرج بوش" پدر را برای پسرش انتخاب کرده، از تصمیم خود دفاع کرد و گفت که این کار را برای قدردانی از تلاشهای رهبر آمریکا در آزاد سازی کویت از دست نیروهای عراقی در سال 1990 انجام داده است.

نایف المطیری روز دوشنبه به تلویزیون العربیه گفت: "آنهایی که از جرج بوش خوششان نمی آید، بهتر بود کویت را آزاد می کردند تا ما نیازی به خدمات رئیس جمهور وقت آمریکا نمی داشتیم."

عده ای از کاربران سایتهای اجتماعی از المطیری بخاطر انتخاب نام جرج بوش برای پسرش انتقاد کرده اند. یک کاربر تویتر نوشت: "یک کویتی نام جرج بوش را برای پسرش انتخاب کرده که یک میلیون عراقی را کشته و بغداد را نابود کرده است،" و فرد دیگری در واکنش نوشته: "او آخر عقب ماندگی ذهنی است."

در سال 1991، بعد از حمله صدام حسین به کشور کوچک کویت، جرج بوش ائتلاف بین المللی برای رهایی کویت را رهبری کرد.

در پاسخ به اینکه آیا پسرش مشکلی با نام "جرج بوش" دارد یا نه، المطیری گفت: " زندگی پسر من عادی است و هیچ مشکلی با اسمش ندارد."

او گفت: "توی خانه او را بوش صدا می کنیم، اما دوستانش به او جرج می گویند."
کمترین کاریست که می توانم بکنم
المطیری زمانی که همسرش باردار بود، توسط نیروهای عراقی اسیر شده بود، و با خودش عهد کرد اگر فرزندش پسر باشد نام او را "جرج بوش"، و اگر دختر "مارگارت تاچر" بگذارد.

بسیاری بر این باورند که تاچر در ترغیب بوش برای بیرون راندن نیروهای عراقی از کویت نقش اساسی داشته است.

او گفت: "همسرم پسر به دنیا آورد و من نام او را جرج بوش گذاشتم. این کمترین کاری بود که می توانستم در قدردانی از آزادسازی کویت و نجات خودمان انجام دهم."

مطیری از خاطرات بامزه ای می گوید که نام پسرش باعث آن شده است.

در سفری به آمریکا، وقتی پلیس راهنمایی مطیری و پسرش را بخاطر سرعت زیاد متوقف می کند، وقتی نام پسر او را می بیند، می گوید که نمی تواند راننده ای را جریمه کند که رئیس جمهور آمریکا را با خود می برد.