-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۲۸, دوشنبه

حمله ی حزب اسلامی بر طالبان در وردک

 جنگ تو صلح و صلح تو جنگ است             من به قربانت، این چه نیرنگ است.


دفتر مطبوعاتی والی میدان وردک امروز (دوشنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که بر اثر درگیری شدید بین شبه‎نظامیان طالبان و حزب اسلامی افغانستان که شب گذشته در منطقه «نرخ» این ولایت رخ داد دست کم 10 نفر کشته و زخمی شدند.
بر اساس این اطلاعیه، در این درگیری 3 نظامی حزب اسلامی زخمی شدند، 4 شبه نظامی طالبان کشته و 3 نفر دیگر از آنان زخمی شدند.
در این اطلاعیه آمده است که شب گذشته در منطقه «سیدآباد» این ولایت نیز 2 شبه‎نظامی طالبان بر اثر حملات هوایی کشته شدند.
این درگیری‎ها بین حزب اسلامی و شبه‎نظامیان طالبان در ولایت میدان وردک در حالی است که هر 2 گروه از چند سال پیش تاکنون در این ولایت حضور گسترده‌ای داشته‎اند.
برخی از شهروندان ولایت میدان وردک به رسانه‎ها گفته که حضور این شبه‎نظامیان پس از تأسیس پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در این ولایت آغاز شده است.
این در حالی است که نظامیان خارجی بارها از سوی مقامات افغان به دامن‎زدن به ناامنی‎ها در این کشور محکوم شده‎اند.
کارشناسان نظامی افغان نیز بر این باورند کشورهای غربی و آمریکا با تشدید ناامنی‎ها در این کشور می‌خواهند زمینه تداوم حضور خود را در افغانستان مساعد کنند.
اخیراً حزب اسلامی که در کنار طالبان از جمله مخالفان مسلح دولت افغانستان به شمار می‎رود، با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرده که در صورت خروج نظامیان خارجی با دولت این کشور صلح خواهد کرد.
از سوی دیگر قرار است روند گفت‎وگوهای صلح دولت افغانستان با طالبان در آینده نزدیک در عربستان سعودی آغاز شود و کارشناسان افغان بر این باورند که در صورت پیروزی این گفت‎وگوها، امنیت در افغانستان تأمین شده و زمینه خروج کامل نظامیان خارجی از این کشور فراهم خواهد شد.