-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۶, سه‌شنبه

حکومت امام زمان و بُم هسته ای به کنار، مشکلات اقتصادی مهمترین موضوع کشور است.

با شکست اسلام گرایی درایران، تحت نام «اقتصاد مقاومتی»، زنده گی بخورونمیر را موعظه می کنند!

کم کم کشتی سوراخ شده ی نظام مذهبی، به جای ساحل، درامواج فرو می رود.
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه، بار دیگر بر اجرای سریع و جدی سیاست‌های کلی "اقتصاد مقاومتی" تأکید کرد و گفت: "مسائل اقتصادی و مشکلات ناشی از این مسائل، مهمترین موضوع کشور و مردم است".
آقای خامنه ای در این دیدار که روز دوشنبه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) برگزار شده است، گفت که این سیاست ها باید تبلیغ و به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.
او تأمین امنیت غذایی و ذخایر راهبردی را از مهمترین محورهای این سیاست ها خواند و گفت که جز در این موارد، "باید در اقلام دیگر، جلوی واردات بی رویه گرفته شود".
رهبر ایران هفته گذشته با به دولت، مجلس و قوه قضائیه، دستور داد که این سیاست ها " را بی درنگ و با زمان‌بندی مشخص" اجرا کنند.
این سیاست‌ها شامل کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و کاهش هزینه‌های عمومی است.
اصطلاح "اقتصاد مقاومتی" را آیت الله خامنه ای نخستین بار در اواسط سال ۱۳۸۹ و در مورد نحوه مقابله با تحریم های بین المللی علیه ایران به کار برد، هرچند عمده مطالب مطرح شده در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، مباحثی است که از سال ها قبل در ایران مطرح بوده است.
اقتصاد ایران در چند سال اخیر در اثر تحریم های بین المللی و سیاست های دولت محمود احمدی نژاد، به شدت تحت فشار بوده و وضعیتی بحرانی پیدا کرده است.