-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ بهمن ۳۰, چهارشنبه

نبرد تن به تن در پایتخت اوکراین/غرب مداخله کند

آغاز جنگ علیه ملت خودخبرگزاری رویترز در خبری فوری اعلام کرد پلیس اوکراین از کشته شدن چهار افسر پلیس و زخمی شدن 39 پلیس دیگر با گلوله و زخمی شدن بیش از 100 نفر دیگر در ناآرامیهای سه شنبه در این کشور خبر داد.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد، تظاهرکنندگان اوکراینی شامگاه سه شنبه باردیگر شهرداری کیف را اشغال کردند.
معترضان اوکراینی شهرداری کیف را روز یکشنبه در چارچوب قانون عفو برای مخالفان تحت پیگرد، تخلیه کرده بودند.
حدود سی تظاهر کننده شامگاه سه شنبه در داخل ساختمان بودند و در آنجا یک درمانگاه موقت برپا کردند. واحد های دفاعی تظاهرکنندگان نیز از ورودی ساختمان شهرداری محافظت می کنند. این مکان نمادین اعتراضات ، به «ستاد کل انقلاب» تبدیل شده است.
اعتراضات اوکراین به علت مخالفت ویکتور یانوکوویچ رییس جمهور این کشور با امضا یک توافقنامه تجاری با اتحادیه اروپا و به جای آن، موافقت با دریافت کمک مالی از روسیه، آغاز شد.
مخالفان اوکراینی مقامات این کشور را به تسلیم شدن به روسیه متهم می کنند. روسیه نیز به نوبه خود کشورهای غربی را به فشار آوردن به کیف و توسعه سلطه خود در این کشور متهم می کند.
رهبر مخالفان اوکراين خواستار مداخله غرب
رهبر مخالفان اوکراینی مداخله کشورهای غربی را در امور داخلی اوکراین به منظور جلوگیری از خشونت ها در کیف خواستار شد.
«ویتالی کلیچکو» در بیانیه ای اعلام کرد: «مسئولان عمدا برای مقابله با اعتراضات با استفاده از زور و خونریزی، اقدامات تحریک آمیز انجام می دهند.»
وی «ویکتور یانوکوویچ» رئیس جمهور را به «آغاز جنگ علیه ملت خود» و تبدیل شدن به «رئیس جمهور خونریز» متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری آلمان از کیف، کلیچکو همچنین اعلام کرد یورش مأموران امنیتی به میدان استقلال کیف، «جنایت علیه بشریت» است.

رهبر مخالفان اوکراین از سران کشورهای دموکراتیک خواست «تا زمانی که این دیکتاتور خونریز مردم خود را به قتل می رساند» از دولت اوکراین حمایت نکنند.