-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۶, سه‌شنبه

اختلاف شدید بین امنیت ملی ووزارت دفاع ملی

 کشاکش های ماه های آخر دولت دکترنجیب الله گام به گام درحال تکرار شدن است.


یک منبعی که از ذکر نامش خود داری می شود، به «گزارشنامه افغانستان» توضیح داد که اداره ی امنیت ملی، فهرست دیگری از جمع افسران اردوی ملی و همچنان در قرارگاه وزارت دفاع در اختیار دارد که به طور منظم با گروه طالبان درارتباط قرار دارند. این منبع در پاسخ به این سوال که مقامات اپراسیون یا ستاد مرکزی وزارت دفاع چرا به گزارش های امنیت ملی به دیده ی شک و اغماض می نگرند؛ اظهارداشت:
حلقه ی ائتلافی قومی –  طالبی که در ارگ مرکز دارد؛ با مدیران و فرماندهان وزارت دفاع جلسات خاص برگزار می کنند که طی آن، برای آنان هشدار داده می شود که امنیت ملی خواستار ادامه ی فشار و کشتار در شرق و جنوب کشور است و اکثر گزارش های شان برضد «وحدت ملی» می باشد. به همین سبب در وزارت دفاع یک حساسیت خاص و تصنعی در برابر فعالیت های امنیت ملی وجود داشته و از زمان تغییر پالیسی دولت در برابر پاکستان وطالبان، امنیت ملی در قطعات و حوزه های جنگی به طور کامل در انزوا قرار داده شده است.
منبع افزود که روحیه و برخورد تنگ نظرانه از ارگ سرچشمه می گیرد و تأثیرات آن درسکتور های امنیتی ودفاعی به مشاهده می رسد. منبع می گوید که با صدور دستور کرزی به خاطر دوری از قوای بین المللی، توان کشفی واپراتیفی اردوی ملی کاهش یافته و حضور لازم درتحرکات جبهات را ندارد و از سوی دیگر هشدارهای عملیاتی امنیت ملی را به بهانه این که پرچمی ها و شورای نظار ملت را از بین می برند؛ به زباله دانی می اندازند. منبع می گوید؛ اختلاف و دو دسته گی منفی یک بیماری لاعلاج است و ممکن است عواقب آن بسیار خطرناک باشد.
این درحالی است که دفتر مطبوعاتى امنيت ملى، به تاريخ (٦حوت) به آژانس خبرى پژواک گفت که به اداره ولايتى کنر گفته بود که ٢٠٠ طالب مسلح که شامل جنگجويان خارجى نيز ميباشند، قصد دارند بالاى پوسته هاى امنيتى اردوى ملى در غازى آباد حمله نمايند.
دفتر مطبوعاتى امنيت ملى افزود که اطلاعيه مذکور را، به تاريخ ( ٢٠ دلو) به مقام ولايت و تمامى دواير ولايت کنر فرستاده بود.