-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۶, سه‌شنبه

ارتباطی های ارگ با کشتار غازی آباد کی ها اند؟

در وزارت دفاع، امنیت ملی را پرچمی ها وشورای نظار میخوانند!

امنیت ملی پیش از وقوع قتل عام درغازی آباد به مقامات وزارت دفاع وتیم حاکم اطلاعات داده بود.
به گزارش کارن آلن، گزارشگر بی‌بی‌سی در کابل منابعی در نهادهای اطلاعاتی افغانستان به بی‌بی‌سی گفته‌اند که ۲۰ روز پیش از حمله غازی‌آباد که در آن ۲۱ سرباز ارتش افغانستان کشته شدند، مکالمات تلفنی میان شماری از سربازان ارتش و شورشیان طالبان شنود شده بود.
آنها گفته‌اند که در این مکالمات در مورد طرح یک حمله بر نیروهای ارتش در جریان شب در کنر صحبت شده بود.
این منابع به بی‌بی‌سی گفته‌اند که این اطلاعات را در اختیار فرماندهان نظامی و مقامات ارشد دولتی از جمله والی کنر گذاشته بودند اما ظاهرا این هشدارها نادیده گرفته شده‌است.
والی کنر پیشتر گفته‌بود که اطلاعات به دست مقام‌های افغانستان رسیده بود که شماری از نفوذی‌های طالبان در منطقه در جستجوی فرصت هستند و گفت که ارتش در جستجوی یافتن این نفوذی‌ها بود. اما تا هنوز نام و مشخصات آن مقام ارشد نظامی که اطلاعات اولیه به دست وی رسیده بود؛ فاش نشده است.

این گزارشها در تناقض به اظهارات مقامات وزارت دفاع افغانستان قرار دارد که پیشتر وجود چنین اطلاعاتی را رد کرده بودند و ظاهر عظیمی سخنگوی این وزارت گفت سربازان ارتش افغانستان زمانی کشته شدند که صدها شورشی داخلی و خارجی به پاسگاه آنها در ولایت کنر حمله کردند.