-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۳, شنبه

غرب می خواهد راهزنان را در اوکرائین به حکومت برساند

جنگ سرد روسیه و غرب بر سر اکرائین


ریا نوستی  ترجمه رضا نافعی

ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل در برنامه تلویزیونی سی ان ان آمریکا گفت: اگر «راهزنان»  با کمک افراط گرایان به قدرت برسند موجب هرج و مرجی عمیق و تجزیه اوکرائین خواهند شد.

او گفت: «سیاستمداران غربی که از اپوزیسیون در اوکرائین حمایت می کنند به عواقب این سیاست بی توجه هستند، زیرا این «جو افراطی گری می تواند به اروپا نیز سرایت کند». دیپلمات روسی در برنامه Global Exchange  گفت: «امیدوارم مقامات رسمی آمریکا و اروپا  که با این وضع در ارتباط هستند، متوجه عواقب آن نیز باشند، ولی ظن من بر آنست  که آنها به این عواقب توجه ندارند .

بطور همزمان خبرگزاری ریانوستی گزارش دیگری نیز منتشر ساخت. دراین گزارش آمده است:

سازمان اطلاعات اوکرائین  » اس او بی » نخواهد گذاشت  به وحدت جغرافیائی اوکرائین لطمه وارد آید. این  سازمان  روز جمعه در کیف اطلاعیه ای  در این مورد منتشر ساخت.

 او اس بی در اطلاعیه خود هشدار داد » برخی از سیاستگران، نمایندگان سازمانهای خودگردان محلی، رهبران انجمن های اجتماعی و افرادی با افکار افراطی می کوشند تا با بهره گیری از وضعیت کنونی زمینه ای برای تشدید چالش میان مردم بوجود آورند و مردم را تحریک به جدائی طلبی کنند. این تلاش می تواند موجودیت اوکرائین را بعنوان یک کشور واحد با خطر مواجه سازد و موجب از دست رفتن استقلال اوکرائین گردد» .

در اطلاعیه تصریح شده است «برخی از نمایندگان مجلس، هم اکنون مستقلا مذاکراتی را با نماینگان کشورهای دیگر آغاز کرده اند. مشورتهائی بی پرده برای تقسیم کشور صورت می گیرد. این اقدامات ناقض اصول مصرح در قانون اساسی کشوراست».

او اس بی  تصریح کرده است با کسانی که وحدت ارضی و تعرض ناپذیری اوکرائین را با خطر مواجه سازند برخورد قانونی خواهد شد.