-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۲ اسفند ۱, پنجشنبه

ظهور شبح یک اسقف اعدام شده ۳۰۰ سال پیش

شاید عقل متعارف ما، پوششی بر جریان های ماوراء عقل ظاهر است.

بسیاری از مردم، هنگامی که واژه «شبح» را می‌شنوند، می‌ترسند، چه برسد به اینکه این پدیده به حقیقت تبدیل شود؟ کارکنان یکی از قدیمی‌ترین بار‌ها در بریتانیا، شبحی یافتند که گفته می‌شود، متعلق به استقف جمز استانلی است؛ اسقفی که ۳۰۰ سال پیش در‌‌ همان محل اعدام شد. این شبح توسط دوربین‌های مدار بسته‌ای یافته شد که در این بار کار گذاشته شده است. 

به نوشته روزنامه «دیلی میل» تونی دویلی مدیر بار که در شهر بولتون است، شبح را هنگامی یافت که متوجه یک جام شکسته روی زمین شد، که گمان می‌کرد بار مورد دستبرد قرار گرفته، اقدام به بازبینی فیلم‌های دوربین مداربسته کرد. 

دویلی می‌گوید: «هنگامی که دیدم جام شیشه‌ای بر روی زمین افتاده و شکسته است، فورا به اتاق کارم رفتم و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را باز بینی کردم. متوجه شدم که ضبط توسط دوربین‌ها ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه بامداد متوقف شده است. با بررسی فیلم‌های پیش از این ساعت، شبح را یافتم.» 

این بار که در سال ۱۲۵۱ تاسیس شده است، یکی از چهار قدیمی‌ترین بارهای بریتانیا به شمار می‌آید. پیش از آن نیز گفته می‌شد که شبح اسقف جمز استانلی در این مکان زندگی می‌کند. 

بسیاری از داستان‌های محلی می‌گوید که استانلی ساعت‌های آخر زندگی خود را در این بار ۷۵۰ ساله گذراند. او در سال ۱۶۵۱، اواخر جنگ‌های داخلی بریتانیا، اعدام و سرش از تنش جدا شد.

در سال ۱۶۴۴ و در جریان کشتار بولتون، بسیای از نیروهای پلیس و غیر نظامیان، در اطراف این بار کشته شدند.